• Dolar Alış / Satış: 12.66 / 12.682
  • Euro Alış / Satış: 14.279 / 14.305
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:09
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

Parkımıza Sahip Çıkalım

16 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1349 defa okundu.
Parkımıza Sahip Çıkalım

Solhan Belediyesi tarafından Halime Pınar Mahallesi’nde yapılan çocuk parkının tahrip olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, mahallelice parkın korunması gerektiğini aktarırken belediye tarafından da eksikliklerin giderilmesini talep ettiler.

 Halime Pınar Mahallesi’nde bulunan çocuk oyun alanı tahrip edildi.

Solhan Belediyesi tarafından Halime Pınar Mahallesi’nde yapılan çocuk parkının tahrip olduğunu dile getiren mahalle sakinleri, mahalleye bir parkın kazanıldığını dile getirirken parkın çocuklar tarafından tahrip edildiğini ifade ettiler.

Parkta yaşanan sorunlar ile ilgili mahalle sakinleri şu ifadeleri kullandılar:

“Solhan belediyesi tarafından Halime Pınar Mahallesi Gülpınar Cami yakınında bir çocuk parkı yapıldı. Etrafı çevrilen ve çok sayıda oyun aletleri konulan parkın koruması yapılamadı. Parkın etrafındaki teller söküldüğü gibi aydınlatmalar kırılıp oyun gruplarına zarar verilmiştir. Belediye tarafından mahallemizde olduğu gibi diğer mahallelerde de park yapıldı. Aynı oranda olmasa da parklara zarar verildi. Bu kadar hizmet yapılmışken korunmasının gerek mahalleli olarak bizlerin ve gerekse belediyenin sorumluluğundadır. Solhan belediyesi tarafından parkın yeniden onarılması ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyoruz. Onarılmaması durumunda her geçen gün daha fazla tahrip edileceği görülmektedir. Parkların korunması için belediyece personel görevlendirilmesi elzem görülmektedir. Ya da parkın sorumluluğu bölgede bir vatandaşa verilip parka gelen aile veya çocukların faydalanıp alış-veriş yapabilecekleri küçük de olsa bir büfenin yapılması ile büfeyi işleten vatandaş parkın güvenliğini de üstlenmelidir. Bir işin yapılmasından ziyade sürdürülebilirliği önemli olduğu için Belediye başkanlığımızdan parkın eksikliklerini gidermelerini ve sürdürülebilirliği için mahalle sakinleri ile iletişimde olup bu hizmetin tekrar yaşatılmasını istiyoruz.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN