• Dolar Alış / Satış: 8.287 / 8.302
  • Euro Alış / Satış: 10.073 / 10.091
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:59
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:18
  • Akşam: 19:31
  • Yatsı: 21:14

PARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1383 defa okundu.
PARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Solhan Belediyesi tarafından yapılan Mini Terminal / Otogar dükkânlarının ihale edilmesi ile bazı esnafların yerleşmeye başlanması sonrası Solhan Belediyesi çarşıdaki araç parkı için de düğmeye bastı. Araçların terminalde park edilerek çarşıdaki gelişi güzel parkın önüne geçileceğini belirten Yıldız, terminal parkının yetersiz gelmesi durumunda yeni park alanının açılacağını belirtti.

 Solhan Belediyesi tarafından yapılan Mini Terminal/Otogar dükkanları ihale edilerek esnaflara kiralandı. İhale sonucu terminalde işletme açmaya hak kazanan esnafların terminale yerleşmeye başlaması ile Solhan Belediyesi de çarşıdaki gelişi güzel park sorunu için düğmeye bastı.

D-300 Karayolunun ilçe merkezinden geçişi nedeniyle çarşı merkezinde trafik yoğunluğu yaşandığı tepkilere neden olacak düzendeydi. Solhan Belediyesi, bu sorunun çözümü için terminalin faaliyete geçme zamanını işaret ederek sorunu çözeceğini belirtmişti.

Konu ile ilgili bilgi veren Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, çarşıdaki gelişi güzel araç parkı sorununu çözmek için çalışmalara başladıklarını ve vatandaşların da desteği ile bu görüntü kirliliği sorununu kısa sürede çözeceklerini belirtti.

Çarşı merkezinde yapılan park sonucu meydana gelen görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için çalışmalara başladıklarını belirten ve çarşıda park edilen araçların bir kısmının artık mini terminalde park edilmeye başlandığını söyleyen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, araçların alınmaya başlandığını ancak bazı sürücülerin çağrılarına kulak vermediğini ifade ederken önümüzdeki günlerde ilçe trafik komisyonunun toplanacağını ve toplantıda alınacak karar sonrası çarşıda park edenlere cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Yıldız, şunları aktardı: “terminale araçların alınması ile ilgili çağrımızı yaptık. Bir daha basın yolu ile bu çağrımızı yineliyoruz. Solhan hepimizindir ve çarşıda bu görüntü hiç bir Solhanlının hoşuna gitmiyor. Biz de ilçede yaşayan vatandaşlarımızın çarşıyı daha rahat kullanmaları ve yol güzergâhında görüntü kirliliğinin olmaması için çarşıda araçların park edilmemesi ile ilgili çalışmalarımıza başladık. Terminal ve kenarında olan alanda 300 araç kadar park mevcuttur. Araçların hepsinin oraya alınması durumunda park sorunu yaşanırsa yeni park alanı açmayı düşünüyoruz. Solhan – Bingöl, Solhan – Muş, Solhan Vip ve Şehiriçi taşımacılığı yapan araçlar da bundan sonra terminalden kalkacak. Daha önce şehir içi taşımacılık için Solhan Belediyesi Şantiyesi’nden kalkacağını belirtmiştik ancak tüm araçların aynı yerden kalkması için böyle bir karar aldık. Şehir için taşımacılık yapan servis araçları terminalden kalkarak Boğlan Mahallesi’nde bulunan Solhan Belediyesi Şantiyesi yakınındaki petrolden dönüp güzergahlarında yolcu taşıyacaklar. Taşımacılık yapan firmalar ile ticari araçlar terminale alınmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde ilçe trafik komisyonu olarak toplanıp park sorununu görüşeceğiz. Komisyon kararı ile trafik zabıtaları artık kurarları ihmal eden araçlara cezai işlem uygulayacaktır. Araçların terminale alınmasından sonra kaldırımlar ile ilgili çalışmalar yapıp vatandaşların kaldırımları kullanmalarını sağlayacağız”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN