• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:05
  • Öğle: 12:16
  • İkindi: 14:50
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

ÖZMEN, BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI

7 Nisan 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1452 defa okundu.
ÖZMEN, BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI

Birlik vurgusu yapan Bingöl’ün Bağımsız Milletvekili adayı Mehmet Reşit Özmen,: “Bingöl’ün her kesimine, her rengine, her farklılığına hitap ederek, onları bir araya getirmenin uğraşını vereceğiz. Seçim kampanyası sürecinde bir ideolojinin karşısında olmayacağım, bir fikrinde yanında olmayacağım” dedi.

  

7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlere bağımsız olarak gireceğini açıklayan Mehmet Reşit Özmen, kentte görev yapan yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü düzenlenen ve farklı kesimlerden vatandaşlarında katıldığı programda konuşan Özmen, mevcut siyasetin ideoloji ve parti ekseninden çıkması, ‘insan odaklı’ olması gerektiğine vurgu yaparak: “Bir soyadının, bir ailenin, bir ilçenin, bir bölgenin adayı olmak ilin sorunlarını çözmez, siyasete adalet getirmez. Ben bütün Bingöl’ün ve Türkiye’nin milletvekili olmaya adayım” dedi.

Resmi işlemleri tamamladığını ve Bingöl’ün ilk milletvekili adayı olduğunu söyleyen Özmen, şunları söyledi: “Adayların belli olmadığı, siyasi partilerin henüz listelerini açıklamadığı bir süreçte siyaseti çok fazla konuşmak istemiyorum. Benim siyasi anlayışım; bir fikrin, bir ideolojinin, bir aşiretin adayı olarak çıkmadım. Benim Bingöl siyasetinde görmüş olduğum en önemli eksiklik, milletin bütününe hitap etmesi gerekenler ama yazık ki seçilme aşamasında ve seçildikten sonraki süreçte belki kendilerinin istediği dışında da olsa, bir yere mutlaka hapsedildiklerini görüyoruz. Biz, farklılıkları bir kenara bırakarak, Bingöl’ün her kesimine, her rengine, her farklılığına hitap ederek, onları bir araya getirmenin uğraşını vereceğiz. Seçim kampanyası sürecinde bir ideolojinin karşısında olmayacağım, bir fikrinde yanında olmayacağım.”

“ÇIKIŞ NOKTAM, TIKANAN BİNGÖL SİYASETİNDE ALTERNATİF OLMAKTIR”

Üç milletvekilliği görevinden birine talip olduğunu kaydeden Özmen: “Bingöl’ün üç milletvekilliği var ben bu üç milletvekilliğinden birine talibim. Allah’ın izniyle de birini alacağım diğer ikisini de kim alıyorsa alsın. Benim siyasi çıkışım, belli bir oy ortaya koymak veya belli siyasi partilere göz kırpmak değil. Çıkış noktam, tıkanan Bingöl siyasetinde alternatif olmaktır. Allah nasip ederse kazanır parlamentoya gidersem, burada milletime hizmet edebileceğime en yakın hangi partiyse oraya katılacağım” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN