• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

OSLO BELEDİYE MECLİSİ’NE SOLHANLI ADAY

10 Aralık 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
4126 defa okundu.
OSLO BELEDİYE MECLİSİ’NE SOLHANLI ADAY

Norveç’in Başkenti Oslo’da yaşayan hemşehrimiz İnan, Oslo Belediyesi Meclis Üyeliği için iktidar partisi adayı olarak açıklandı. İnan, “Önümüzdeki yerel seçimlerde üye olduğum muhafazakâr sağ partiden Oslo da seçilebilir bir yerden aday gösterildim. En genç adaylardan birisi benim ve tek Türkiye kökenli adayım.” dedi.

Haziran ayında gerçekleştirilecek Norveç-Oslo Belediye seçimlerinde Meclis Üyeliği için yarışacak olan Solhanlı hemşehrimiz Mehmet Kaan İnan, iktidarda bulunan Muhafazakar Sağ Parti’den Norveç Belediyesi Meclisi üyeliği için seçilecek bir noktadan aday gösterildi.

“EN GENÇ VE TEK TÜRK KÖKENLİ ADAYIM”

Seçimlerde yer alacak adaylar arasında en genç adaylardan biri olduğunu ifade eden İnan, “Önümüzdeki yerel seçimlerde üye olduğum muhafazakâr sağ partiden Oslo da seçilebilir bir yerden aday gösterildim. En genç adaylardan birisi benim ve tek Türkiye kökenli adayım.

Bunun yanı sıra mecliste partim için siyasi danışmanlık yapıyorum. Özellikle milletvekillerimize yönelik danışmanlık görevini yürütüyorum. Mensup olduğum parti merkez sağda yer alan en büyük parti ve 2013 yılından beri iktidarda. Genel başkanımız ve başbakanımız Erna Solberg ile Partimin bana göstermiş olduğu sıcaklık, sevgi, sahiplenme ve teveccüh beni hem çok mutlu etti, hem de onurlandırdı. Seçimlere az bir zaman kaldı ve secim çalışmalarına şimdiden başladık” şeklinde konuştu.

“GENÇLER VE ÇOCUKLAR İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM”

Oslo’da yaşayan ve çoğunluğunu göçmen kökenli çocukların oluşturduğu 60 bin fakir çocuk olduğunu belirten İnan, “Özellikle gençler ve çocuklar için mücadele edeceğim ve onların sesi olmaya çalışacağım. Bugün Oslo’da 60 bine yakın fakir çocuk var ve bunların çoğu göçmen kökenli ailelerden geliyor. Bu kötü gidişatı durdurmanın zamanı geldi ve bu uğurda mücadele edeceğim” dedi.

Norveç’te doğup büyüyen İnan aslen Bingöl-Solhanlı. Ailesi uzun süre önce Norveç’e göç etmiş. Norveç’te eğitim alan ve politikayla ilgilenen İnan, Norveç Başbakanı tarafından ‘Geleceğin Başbakanı’ olarak lanse ediliyor. Norveç Başbakanı’nın bayramlarda evlerini ziyaret ettiği İnan, Başbakan ile olan yakınlığı ile de dikkat çekiyor. 23 yaşındaki İnan, Türkiye’yi yakından takip ediyor ve ilerde Türkiye’ye de katkı sağlayacak projelerde yer almak istediğini ifade ediyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN