• Dolar Alış / Satış: 18.61 / 18.644
  • Euro Alış / Satış: 19.6 / 19.636
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Orman İşletme Müdürü Göreve Başladı

31 Aralık 2013
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3551 defa okundu.
Orman İşletme Müdürü Göreve Başladı

Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü’ndeki görev değişiminin ardından yeni Orman İşletme Müdürü Mehmet Murat Bilinmiş görevine başladı.

Afyon Dinar Orman İşletme Müdür Yardımcılığı görevinde iken Bingöl Orman İşletme Müdürü olarak görevlendirilen Mehmet Murat Bilinmiş, Ali Erkan Yücel’den teslim aldığı yeni görevine başladı.

Yaklaşık iki hafta önce göreve başlayan Bilinmiş, Bingöl’deki yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya geldi.

Basın temsilcileriyle kent hakkında fikir alış verişinde bulunan Bilinmiş, Bingöl’de hizmet anlayışını geliştirmek istediğini söyledi.

Bingöl’de gelir getirici ağaç türleri üzerinde çalışma başlattıklarını kaydeden Bilinmiş: “Gelir getirici tür ağaçlandırma faaliyetleri kapsamında tespit edilen arazi ve sahanın etrafının dikenli tel çit ile çevrilecek. Saha içerisinde yer alan mevcut su kaynağı ile sulama sorununun yaşanmayacağı, ceviz ve badem ile ağaçlandırma yapılması planlanan sahalarda en kısa zamanda dikim çalışmalarına başlayacağız. Gelir getirici türler olan ceviz ve badem ile yapılacak ağaçlandırma çalışmalarıyla bitiminde fidanlar köy halkına teslim edilecek. Bu türden gelir elde edecek olan Köylü vatandaşlarımız ağaçlara sahip çıkarak hem toprak iyileştirilmesine katkı sunacak, hem de erozyonu önlemiş olacak” dedi.

Bingöl, Elazığ ve Muş ilini kapsayacak 73 milyon liralık kırsal kalkınma projesi olan Murat Havzası Rehabilitasyon Projesi hakkında kısa bilgi veren Bilinmiş: “Proje, 2012-2018 yılları arasında uygulanacak. Proje ile Bingöl, Elazığ ve Muş illerinde Murat Nehri havzasında kalan bölümünde seçilecek 25 mikro havzada doğal kaynak bozulumunun önüne geçmek, havzanın üst kotlarında yaşayan halkın yoksullarını azaltmak amaçlanıyor. Projenin uygulama ayağına biz bakıyoruz. Ekip arkadaşlarımızla bu kapsamda güzel çalışmalar yapacağız. Bu Proje ile orman, tarım ve su kaynakları korunup geliştirilerek, toprak aşınımı ve erozyon azalacak” şeklinde konuştu. 

Bingöl Online

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN