• Dolar Alış / Satış: 18.612 / 18.646
  • Euro Alış / Satış: 19.421 / 19.456
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:10
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:05
  • Yatsı: 18:37

ONUN HAYATI SARI LACİVERT

14 Haziran 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
391 defa okundu.
ONUN HAYATI SARI LACİVERT

Solhan’da çocukluğundan bu yana Fenerbahçe sevgisiyle yaşayan Neno lakaplı Mehmet Emin Gengörü’nün hayatı adeta sarı lacivert.

Solhan ilçesinde yaşayan, çocuk yaşta geçirdiği menenjit hastalığından dolayı duyma yetisini kaybeden Neno lakaplı Mehmet Emin Gengörü (53), insanlarla iletişim kurarken dudaklarını okuyarak anlamaya çalışıyor. Şehrin yüzde 90’ı gerçek ismini bilmediği, sadece Neno diye hitap edilen Gengörü, Solhan’da Fenerbahçeliliği ile biliniyor. Evinin bir odasında yıllar öncesine ait Fenerbahçe’yle ilgili posterler, gazete kupürleri, atkılar ve sarı lacivert bantlar kullanarak yazdığı yazılarla odasını sarı laciverte çevirmiş. Günlük giyiminde çoğunlukla sarı lacivert kıyafetlere ağırlık veren Neno, takım elbise giydiği günlerde bile kravat, mendil ve kullandığı aksesuarlarla sarı lacivert renkleri üzerinde taşımaya gayret ediyor. Geçmiş yıllarda zaman zaman spor ayakkabılarının biri sarı diğeri lacivert olarak veya ayakkabı bağcığı sarı lacivert renklerde kullanıyordu.
‘Bir kulüp başkanından daha Fenerbahçelidir’
Hastalığına değinerek hayatını kısaca anlatan Ağabeyi Halis Gengörü, “Neno 53 yaşında. 16 yaşındayken menenjit geçirdi. Menenjitten sonra hatta ölüme gitti doktorlar bir şey yaptılar kendine geldi. Ogün bu gündür 36 yıldır bu hastalığı çekiyor. Bildik bileli Fenerbahçe sevgisi, aşkı. Dünyası Fenerbahçe. Varsa Fenerbahçe yoksa Fenerbahçe. Odasına baktığında 20-25 yıllık posterler var, asmış. Ona olan sevgisindendir. Onun da hayatı odur. Zaten ses gitmiyor, ses gitmediği için fazla şey de yapamıyoruz ama bir kulüp başkanından daha Fenerbahçelidir.” ifadelerini kullandı.
‘Ayakkabı bağcığı bile Fenerbahçe’yi temsil ediyor’
Neno’yu evinde ziyaret eden Solhan Şehit Seyithan Özdemir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Seyfettin Özdemir ise, “Neno kardeşimiz, Neno lakaplı Mehmet Emin Gengörü. Mehmet Emin Gengörü yaklaşık 30 yıldır Fenerbahçe fanatiği. Evindeki odasında kendi imkanlarıyla Fenerbahçe’yle alakalı ne bulmuşsa, gazete kupürleri olsun, maçlar olsun ne bulmuşsa odasına asmış. Odasını düzenlemiş ama bu düzenleme bir ay iki aylık bir şey değil 30 yıllıktır. 30 yılı aşkındır Fenerbahçe’yle alakalı ne varsa odasında bulabilirsiniz. Evinin sokağına dahi evine giderken 150-200 metre sokağına dahi hep kendi ismi ve Fenerbahçe’yle alakalı cümleler kullanarak yazılar yazmış. Neno kardeşimiz ayakkabısından tut üstündeki elbisesine kadar sürekli Fenerbahçe kıyafetleri giyer, ayakkabı bağcığı bile Fenerbahçe’yi temsil ediyor. 2005’te babasının vefat ettiğinden beri mezarlıkta dahi, hem kendisi mezarlığı temizliyor hem de mezarlıkta abdesthane var onun bile içerisinde o yıldan bu yana nerdeyse 15 yıldır topladığı Fenerbahçe’yle alakalı ne varsa onu burada da saklamış. Burada da güzel bir şey yapmaya çalışmış. Yani kısacası Neno kardeşimiz, Fenerbahçe’yle alakalı ne var ne yok her şey onun odasında mevcuttur.” şeklinde konuştu.
26/05/2022
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN