• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

‘ÖNLEM ALINSIN!’

29 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1016 defa okundu.
‘ÖNLEM ALINSIN!’

Atatürk İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan yüksek yerden taş parçalarının düştüğünü söyleyen öğrenci velileri, yıllardır okulun arkası için bir önlem alınması taleplerinin olduğunu ancak sorunun giderilmediğini söyleyip söz konusu alana çözüm getirilmesini istediler.

Solhan Atatürk İlköğretim Okulu arka bahçesindeki sorun devam ediyor. 2008 yılında okulun arka kısmında okula çok yakın mesafede bulunan yükseklikten toprak ve taş düşmesi tehlikesine karşın okulun arka kısmında dar olan alan genişletildi. Alanın genişletilmesi ile öğrenciler için oyun alanı da açılmış oldu. Okulun arka kısmında bulunan alanın genişletilmesi ile toprak yüksekliği arttığı gibi özellikle ilkbahar aylarında toprağın suya doymuş olmasından dolayı söz konusu bölgeden okulun bahçesine toprak ve taşın düştüğü belirtiliyor.

2008 yılında alanın genişletilmesi ile sorunun olduğu belirtilip çözüm beklentisinin başlandığını belirten öğrenci velileri, “Alana duvar yapılması isteğini okula ilettiğimizde yıllardır talebin olduğunu ve yapılmasının beklendiğini söylüyorlar. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de sorunu bildiklerini ve çözüm talebini üst mercilere ilettiklerini ve sorunun çözümünü beklediklerini ifade ediyor. Sorun belli, çözüm belli ve mali olarak o kadar yatırım yapılmasına rağmen bu kadar küçük bir sorunun çözülmemesi ise düşündürücü! İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Kaymakam Beyden sorunun çözümünü talep ediyoruz. Allah muhafaza yukardan düşen taşların bir çocuğumuza gelip çocuğumuzun başına bir şey gelmesi ile tüm yetkililer bu işin sorumluları olacaklardır. Sorunun çözümünü istiyoruz ve geleceğimiz olan çocuklarımız için bu talebin çok olmadığını düşünüyoruz” ifadelerini kullandılar

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN