• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

‘ÖNLEM ALINACAK’

7 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
835 defa okundu.
‘ÖNLEM ALINACAK’

Atatürk İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan yüksek yerden taş parçalarının düşmesine önlem alınması ve Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu çevre duvarının yapılması işlerinin programa alındığı öğrenildi.

Geçtiğimiz haftaki sayımızda Solhan Atatürk İlköğretim Okulu arka bahçesindeki sorunun devam ettiğini ve öğrenci velilerinin sorunun çözümü taleplerini dile getirmiştik.

2008 yılında okulun arka kısmında okula çok yakın mesafede bulunan yükseklikten toprak ve taş düşmesi tehlikesine karşın okulun arka kısmında dar olan alan genişletildi. Alanın genişletilmesi ile öğrenciler için oyun alanı da açılmış oldu. Okulun arka kısmında bulunan alanın genişletilmesi ile toprak yüksekliği arttığı gibi özellikle ilkbahar aylarında toprağın suya doymuş olmasından dolayı söz konusu bölgeden okulun bahçesine toprak ve taşın düştüğü belirtiliyor.

Geçtiğimiz haftaki sayımızda öğrenci velilerinin durumdan rahatsızlığını dile getirip çözüm beklentilerini aktardık.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, sorunun çözümü için gerekli girişimin yapıldığını ve planlama yapılıp İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildiğini aktarırken İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul bahçesinde duvar yapılmasının programa alınıp bütçe talebinin olduğu ve Mart 2016 sonuna kadar ödeneğin de aktarılmasının beklendiğini belirttiler.

Ayrıca geçtiğimiz eğitim-öğretim döneminde yapımı tamamlanıp bu dönemde hizmete açılan Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu’nun bahçe duvarının da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından planlama yapılıp İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildiği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ise okul bahçe duvarının yapılmasının programa alınıp bütçe talebinin olduğu öğrenildi.

Atatürk Ortaokulu ve Öğretmen Veli Tuğa Ortaokulu bahçe duvarlarının yapılmaıs için talep edilne paranın gelmesi ile işlerin kısa sürede başlanacağı ve bu işleirn tamamlanmasından donra paranın artması durumunda İMKB Arakonak Ortaokulu binasının dış cephe mantolamasının yapılacağı öğrenildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN