• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

ÖNLEM ALINACAK MI?

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
748 defa okundu.
ÖNLEM ALINACAK MI?

Atatürk İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan yüksek yerden taş parçalarının düşmesine önlem alınması talebi yıllardır devam ediyor. Mart 2016’da yapılması gündeme gelen ve yapılacağı yönünde girişimlerin son aşamaya geldiği belirtilen duvar, hala yapılmamış durumdadır. Bu sorunun varlığı devam mı edecek yoksa önlem alınacak mı?

Atatürk İlköğretim Okulu’nun arkasında bulunan yüksek yerden taş parçalarının düştüğünü söyleyen öğrenci velileri, yıllardır okulun arkası için bir önlem alınması taleplerinin olduğunu ancak sorunun giderilmediğini söyleyip söz konusu alana çözüm getirilmesini isteklerini yinelediler.

Solhan Atatürk İlköğretim Okulu arka bahçesindeki sorun devam ediyor. 2008 yılında okulun arka kısmında okula çok yakın mesafede bulunan yükseklikten toprak ve taş düşmesi tehlikesine karşın okulun arka kısmında dar olan alan genişletildi. Alanın genişletilmesi ile öğrenciler için oyun alanı da açılmış oldu. Okulun arka kısmında bulunan alanın genişletilmesi ile toprak yüksekliği arttığı gibi özellikle ilkbahar aylarında toprağın suya doymuş olmasından dolayı söz konusu bölgeden okulun bahçesine toprak ve taşın düştüğü belirtiliyor.

Şubat 2016’da söz konusu alan için önlem alınmadığını belirten haberimizin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, sorunun çözümü için gerekli girişimin yapıldığını ve planlama yapılıp İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildiğini aktarırken İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul bahçesinde duvar yapılmasının programa alınıp bütçe talebinin olduğu ve Mart 2016 sonuna kadar ödeneğin de aktarılmasının beklendiğini belirtmişlerdi.

Arada aylar geçmesine rağmen ödeneğin çıkmadığı ve yaz aylarında İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’un sorunu dile getirdiği öğrenildi. Ağustos ayında da ödenek çıkarılıp sorunun çözüleceği dile getirilmesine rağmen somut adımın atılmadığı görülmektedir.

Sorunun geçtiğimiz günlerde tekrar gündeme geldiği ve çözümü için Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş’a taleplerin iletildiği belirtiliyor.

İlçemizde faaliyet gösteren Binpınar Su tesisi yetkililerinden Hüseyin Tütünen’in okulun arkasındaki duvarın yapılması için 50 Bin TL destek vereceklerini dile getirdiği ve Kaymakam Okumuş’un da bunu Bingöl Valisine iletip geri kalan miktar için ödenek talep ettiği ve Bingöl Valisi’nin de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geri kalan ödeneğin aktarılması için talimat vereceği belirtilirken bir hafta boyunca Solhan Kaymakamı Okumuş’un İl Milli Eğitim Müdürü’ne ulaşamadığı öğrenildi. Konuya Bingöl Valisi’nin müdahil olduğu ve çözümün olacağı belirtiliyor.

Daha önce 100-150 Bin TL ödenek beklenilen çözüm için 50 Bin TL’nin temin edilmesi üzerine geri kalan ödeneğin aktarılıp sorunun çözülmesi bekleniliyor.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN