• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

‘ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN’

7 Şubat 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1421 defa okundu.
‘ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN’

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganı ile başlatılan çalışmalar çerçevesinde Solhan’da Yaya öncelikli trafik düzeni bilinci kazandırma etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte kara yollarında karşıdan karşıya geçecek yayanın yolu kullanma önceliğinin olduğuna dikkat çekildi.

Artık trafikte geçiş üstünlüğü yayalarda. Sürücüler; kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya ve okul geçişlerine yaklaşırken yavaşlamalı, buralardan geçen yayalara durarak geçiş hakkını vermelidirler.

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganı ile 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edildi. 6 Şubat 2019 Çarşamba günü 12.00 – 13.30 saatleri arasında ülke genelinde olduğu gibi Bingöl şehir merkezinde ve tüm ilçelerde yaya trafik bilinci kazandırma etkinliği yapıldı.

Solhan’da yapılan etkinliğe; kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri ile personellerinin katıldığı etkinlikte yolda geçiş önceliğin yayaların olduğuna dikkat çekilirken bilgilendirici bröşürler de dağıtıldı.

Etkinlik hakkında bilgi veren İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, şu ifadeleri kullandılar: “Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan değişikle; “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhaları ile belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar.” hükmü getirilmiştir. Tüm sürücülerimizin yayalara karşı daha saygılı olup; geçiş önceliği vermesi trafik güvenliği açısından doğru davranış olacaktır. Belirtilen şartlar dahilinde yayalara geçiş öncelliğinin verilmemesi durumunda araç sürücülerinin kusurlu olacağı unutulmamalıdır. Yapmakta olduğumuz bu etkinliğin amacı; tüm yol kullanıcılarına yaya öncelikli trafik düzeni bilinci kazandırmaktır. Yaya öncelikli trafik düzeni bilinci kazandırma etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN