• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

ÖN İNCELEME YAPILDI

26 Temmuz 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
999 defa okundu.
ÖN İNCELEME YAPILDI

Solhan’da, ilçe merkezinden geçen ve aynı zamanda iki mahalle arasında sınır olarak da bilinen taşkın su kanalında ilk incelemenin yapıldığı öğrenilirken kanalda kapsamlı incelemenin önümüzdeki günlerde yapılacağı belirtildi.

Yıllardır vatandaşların talebi olan ancak bir türlü çözüm adına bir şeyin yapılmadığı taşkın su kalanı ile ilgili ön inceleme yapıldı.

Geçtiğimiz hafta haber konusu da olan taşkın su kanalında Devlet Su İşleri 94’üncü Şube Müdürlüğü teknik personelleri ön incelemede bulundular. Yapılan ön incelemede sonra DSİ 94. Şube Müdürü ile Solhan Belediye Başkanı’nın istişare yaptığı ve çözüm getirmesi için yeni bir incelemenin yapılacağı öğrenildi.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “İlçe sınırlarımız içerisinde bulunan ve birçok vatandaşımızı rahatsız eden DSİ kanalıyla ilgili yapılan görüşmeler neticesinde dün DSİ bir ekip göndererek inceleme yapılıp bazı fotoğraflar çekildi. Bizlerle yapılan müzakereler sonucu inşallah kalıcı bir çözüm üretme noktasında hemen hemen anlaştık ama belki bunu bu sene projelendirmeme durumları var, ödenek kapandığı için. Ama inşallah ihalelerden artan ödenek olursa onu da gündeme alacaklarını söylediler. Dolayısıyla karşılıklı yaptığımız müzakereler neticesinde bu sene için kanalı geçici olarak tekrar küçük bir paletli bulup içini temizleyeceğiz. Sonrasında da inşallah önümüzdeki Cuma günü yine DSİ İl Müdürümüz olmak üzere beraberindeki heyetle Solhan’ımızı tekrar ziyaret ederek kanalın geçiş noktalarını inceleyerek inşallah bunu projelendirip, inanıyorum ki önümüzdeki yıl programa alacaklar. En azından bizim istediğimiz şudur; Kanalın tekrardan bir ıslahı gerekiyor. Dolayısıyla bu ıslahın yapılabilmesi için belediye olarak da bütün girişimlerimizi devam ettiriyoruz. Sağ olsun mahalle muhtarlarımız ve mahallelimizin de katkısı ve desteği çok büyüktür. Hep birlikte bunun çözüme ulaşması için bütün çabamızı/gayretimizi ortaya koyacağız. En kötü ihtimal de değişebilirse, bu kanalı şehir içinden çıkarabilirsek ki böyle bir önerimiz de olmuştu, iki sene önce de bunu önermiştim, tekrar bu önerimi yenileyeceğim inşallah. Kanalı şehir dışına alabilirsek sıkıntıdan tam kurtulmuş olacağız. Çünkü şehir içinde yapıların da yapılmasından sıkıntılar meydana geliyor ve bundan kurtulmamız gerekiyor. Cuma günü il müdürümüzün beraberindeki heyetle birlikte inanıyorum ki daha sağlıklı daha kalıcı bir çözüm üretme noktasında inşallah bir mutabakata varacağımızı düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Fuat Kaya

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN