• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:13
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:36
  • Yatsı: 21:17

ÖMERAN DERNEĞİ’NDEN ÖĞRENCİLERE AYAKKABI YARDIMI

11 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1979 defa okundu.
ÖMERAN DERNEĞİ’NDEN ÖĞRENCİLERE AYAKKABI YARDIMI

Solhan’da faaliyet gösteren Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından köy okulunda okuyan öğrencilere ayakkabı yardımını yapıldı. Murat köyündeki ayakkabı dağıtımına Kaymakam Okumuş da katıldı.

Solhan’da faaliyet gösteren Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği girişimi ve Ömeran ailesine mensup olup geçtiğimiz dönem Bingöl Milletvekili aday adayı olan Nafiz Çapın’ın destesi ile Bingöllü İş adamlarının gönderdikleri ayakkabılar öğrencilere dağıtıldı.

Solhan’da faaliyet gösteren Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhan Ataş ile Başkan Yardımcısı Nihat Coşkun’un Ankara ziyaretinde Ömeran ailesine mensup Nafiz Çapın’ın da desteği ile ziyaret edilen Bingöllü iş adamları öğrencilere dağıtılmak üzere ayakkabı yardımında bulundular.

Çapın’ın desteği ve Bingöllü İş adamlarının yardımı ile Solhan’a getirilen yaklaşık 150 çift ayakkabı köyde okuyan öğrenciler ile ilçe merkezinde bazı yetim ve muhtaç aile çocuklarına dağıtıldı.

Sülünkaş, Sükyan, Diletepe Köyü Yazmalı Mazrası, Murat Köyü ile Murat Köyü Alak Mezrası’nda ilkokulda okuyan öğrencilere ayakkabı dağıtımı yapıldı. Ömeran Derneği tarafından Murat Köyü’nde yapılan ayakkabı yardımına Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Zülfü Çalışkan ve Savaş Demirel ile Ömeran Derneği yöneticileri katıldı.

Dört köy okulunda ayakkabı dağıtımın yapıldığını ve ilçe merkezinde ise bu hafta Yeşilova Mahallesi Haraba İlkokulun’da ayakkabı yardımının yapılacağını belirten Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhan Ataş, ilçe merkezinde ayrıca yetim ve muhtaç çocuklara da yardımın yapıldığını belirtti.

Ankara’da kendilerini yalnız bırakmayan Nafiz Çapın ve ayakkabı yardımında bulunan Bingöllü İş adamlarına teşekkür eden Ataş, Öğrencilere ayakkabı dağıtımında bulunup çocuklarımızın mutluluğunu paylaşan kaymakam Okumuş ve beraberindeki heyete de teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN