• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

ÖMERAN DERNEĞİ’NDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

18 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1345 defa okundu.
ÖMERAN DERNEĞİ’NDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Solhan’da faaliyet gösteren Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’u makamlarında ziyaret edip hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

Solhan’da faaliyet gösteren Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Burhan Ataş ile Başkan Yardımcısı Nihat Coşkun, 1 Kasım seçimlerinden yeni oluşturulan kabinede tekrardan Kalkınma Bakanı olan Cevdet Yılmaz ve geçtiğimiz günlerde Kalkınma Bakanı Yardımcılığına atanan Yusuf Coşkun’u makamlarında ziyaret edip hayırlı olsun temennilerinde bulundular. Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticilerinin Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretlerde Ömeran ailesine mensup olup geçtiğimiz dönem Bingöl Milletvekili aday adayı olan Nafiz Çapın da kendilerine eşlik etti.

Bakan Yılmaz ve Bakan Yardımcısı Coşkun’u ziyaret eden Ömeran Derneği yöneticileri, Ömeran bölgesindeki köyler ile ilgili talepleri de dile getirip destek istediler.

Bakan Yılmaz ve Bakan Yardımcısı Coşkun’a köyleri ile ilgili talepleri de aktaran Ömeran Derneği yöneticilerinin şunları aktardılar;

“Ömeran bölgesindeki köy okullarının fiziki yapı eksikliklerinin giderilmesi ve kadrolu öğretmen eksikliği sonunu dile getirip okulların fiziki sorunların giderilmesi ve okul bahçelerinde parke taşı döşemesi ve bahçe düzenlemesi desteği ile kadrolu öğretmen talebimizi ilettik. Bu sorunların giderilmesi ile köylerde yaşayan minik yavruların da eğitim haklarından faydalanabileceğini ifade ettik. Ömerean bölgesinde bulunan köy yollarında da bazı sorunların olduğunu dar olan yolların genişletilmesi ve gereğinden fazla uzatılan mezra yollarının kısaltılarak yollarda bulunan virajların da azaltılarak ulaşımda kolaylık sağlanması talebi ile Ömeran bölgesinde yaz aylarında yaylaya giden vatandaşların yol çilesinin giderilmesi için yayla yolunun da yapılarak vatandaşların hizmetine sunulmasını talep ettik. Köy içi yolların kilitli parke taşı ile döşenmesi ve içme suyunun yeni araştırma ve tahliller ile daha temiz suyun köylere sunulmasını istedik. Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz ile Bakan Yardımcımız Sayın Yusuf Coşkun, sorunlarımızı dinledikten sonra yardımcı olacaklarını dile getirdiler.”

Ömeran Derneği yöneticileri Ankara’da bulunan Solhan Belediyesi eski başkanı Niyazi Çavuşoğlu ile Solhanlı hemşehrilerimizi de ziyaret ettiklerini aktardılar.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN