• Dolar Alış / Satış: 8.414 / 8.429
  • Euro Alış / Satış: 10.008 / 10.026
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:11
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:38
  • Yatsı: 21:20

Olimpiyat Öğrencilerine Kupa ve Belge Verildi

10 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1141 defa okundu.
Olimpiyat Öğrencilerine Kupa ve Belge Verildi

SODES Kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Solhan Yatılı Bölge Okulu’nda yürütülen “Okullar Olimpiyata Hazırlanıyor” projesi kapsamında kurs gören öğrencilere belgeleri düzenlenen törenle verildi.

 Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen ve Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Solhan Yatılı Bölge Okulu’nda yürütülen “Okullar Olimpiyata Hazırlanıyor” projesi kapsamında çeşitli spor dallarında kurslar düzenlenerek öğrencilere farklı alanlarda eğitimler verildi.

İlçe merkez ve köylerde olmak üzere farklı okullarda 7 branşta toplam 14 kursun açıldığı ve açılan bu kurslara 500 öğrencinin katıldığı belirtildi.

Açılan kurslara katılan öğrencilere katılım belgesi ve kursların bitiminde düzenlenen müsabakalarda dereceye giren öğrencilere kupa verilmesi için 5 Mayıs 2014 Perşembe günü Solhan Yatılı Bölge Okulu Sentetik Çim sahada ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Cemal Esen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, her şey den önce eğitim camiasının halkla bütünleştiğini ve özellikle SODES projelerinde Solhan’ın ilde büyük pay aldığını ve bu payı da hak ettiğini aktardı.

Yine bir SODES projesinin sonuna gelindiğini hatırlatan Aktaş, “Bu projede emeği geçen başta okul müdürümüz, diğer idareci arkadaşlarımız ve proje boyunca özellikle eğitim faaliyetlerinde bulunan öğretmen arkadaşlarımız ve proje boyunca yine projenin tüm kurslarına katılan bütün öğrencilerimi gerçekten tebrik ediyorum.  Projenin başarıyla geçmesi ayrıca bizi memnun etmiştir daha nice projelere…” diye konuştu.

“Okullar Olimpiyata Hazırlanıyor” SODES kapsamında yürütülen proje ile Futbol, Basketbol, Voleybol, Atletizm, Badminton, Satranç ve Masa Tenisi dallarında açılan kurslara katılım gösteren öğrencilere katılım belgeleri ve kurs sonunda düzenlenen müsabakalarda dereceye giren öğrencilere ise kupa takdimi yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN