• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

ÖLDÜRÜLEN DOKTOR SOLHAN’DA ANILDI

8 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1454 defa okundu.
ÖLDÜRÜLEN DOKTOR SOLHAN’DA ANILDI

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevi başındayken uğradığı silahlı saldırı sonucunu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun’u anma kapsamında Türkiye genelinde yapılan ‘Şiddeti Telin ve Şifa Veren Ele Vefa’ başlıklı basın açıklaması, Solhan’da da yapıldı.

 Solhan Devlet Hastanesi Çalışanları, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevi başındayken uğradığı silahlı saldırı sonucunu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun’u andı.

Görevi başında vurulması sonucu hayatını kaybeden Op. Dr. Kamil Furtun tüm Türkiye’de olduğu Solhan’da da anıldı.

Solhan Devlet Hastanesi bahçesinde toplanan hastane çalışanları ilk olarak Dr. Kamil Furtun için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun akabinde Hastane personellerinden Nurullah Gül, basın açıklamasını okudu.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ülkemizin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temeline ulaşabilmesi adına hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız. Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti niteliği ve her şeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz sağlık camiası adına medyamız aracılığıyla sizlerin takdirine sunuyoruz. Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve maalesef değerli meslektaşımız Op. Dr. Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “sağlık ve şiddet” kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarımız olarak derin bir endişe ve üzüntü duyuyoruz. Bizlere; güvendiğiniz, okuttuğunuz, büyüttüğünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilmeyecek nitelikte gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz. Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olamayacaktır. Şifa sunan ellerin sahipleri her gün başını yastığa koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapayamıyor, bundan emin olunuz. Ne var ki üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş durumdadır. Biz sizlerin sayesinde varız sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin, nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebilir. Unutmayalım ki insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki; şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor ve 1 Haziran 2015 Pazartesi günü 9:00 – 9:15 saatleri arasında hastanemizden yükselen sese kulak vermeye çağırıyoruz. Şiddeti ve vahşeti reva gören canavarlar kadar, yaşanan şiddet olayları üzerinden hesap yapıp insani duyguları istismar edenlere karşı da tüm halkımızı ve sağlık çalışanlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN