• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

OKUMUŞ, OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

2 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1399 defa okundu.
OKUMUŞ, OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, okul ziyaretlerini Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyaret ile sürdürdü.

Önceki hafta Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ederek orta öğretim kurumları öğrencileri ile bir araya gelen Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, geçtiğimiz hafta ise Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

Okul ziyaretinde Kaymakam Okumuş’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ile Şube Müdürleri Zülfü Çalışkan ve Savaş Demirel eşlik etti.

Ortaöğretim kurumları ziyaretlerini sürdüren Solhan Kaymakamı Okumuş, geçtiğimiz hafta Çarşamba günü Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret edip öğrenciler ile sohbet etti.

Solhan’daki eğitim kurumları ziyaretleri kapsamında önceki hafta Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi ile Solhan Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Kaymakam Okumuş, 28 Aralık 2017 Çarşamba günü Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Okul ziyaretinde sınıfları tek tek dolaşan Kaymakam Okumuş, öğrencilerin meslek tercihlerini belirtmesi üzerine bazı öğrencileri tahtaya kaldırıp sorular yöneltirken öğrencilerin başarı durumunu analiz etti.

Öğrencilerin öncelikle Tıp gibi sağlık alanında revaçta olan bölümleri tercih etmeleri önerisinde bulunan Okumuş, daha sonra mühendislik ve eğitim fakülteleri yönünde tercihlerde bulunmalarının faydalarına olacağını aktarırken öğrenim gördüğü mesleki eğitim dışındaki alanlarda okumak isteyen öğrencilere de ayrıca imkan sağlanması gerektiğini belirtti.

Sınıf ziyaretlerinin akabinde öğrencilere sorduğu sorular ve aldığı cevaplar neticesinde edindiği izlenimi idareci ve öğretmenler ile paylaşan Okumuş, sınava hazırlanan öğrencilere yönelik kitap desteği verdiklerini hatırlatıp imkanlar dahilinde desteklerini esirgemeyeceklerini aktarırken yönelttiği sorular neticesinde aldığı cevapların yeteri derecede olmadığını belirtti.

Okul idareci ve öğretmenleri ise, okul ve öğrenci başarı durumları ve eksiklikleri aktarıp başarının artması için çalışmalarının olduğunu aktardılar.

Okulu ve mesleki alanda eğitim verilen alanları dolaşan Okumuş, fiziki sıkıntılar hakkında bilgi aldı.

Okulda fiziki olan sıkıntıların giderilmesi için okulu yapan yüklenici firma ile irtibata geçildiği ve yüklenici firma tarafından teknik elaman gönderip sorunların tespit ve onarım çalışmaların başladığı aktarıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN