• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

OKUMUŞ, EV ZİYARETLERİNDE BULUNUYOR

6 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
800 defa okundu.
OKUMUŞ, EV ZİYARETLERİNDE BULUNUYOR

Köylerde bulunan mağdur ve muhtaç aileleri ziyaret eden Kaymakam Okumuş, aileler ile görüşerek sıkıntıları dinleyip çözüm üretme çalışmalarında bulunuyor.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, ilçedeki dar gelirli aileleri ziyaret etmeye devam ediyor. Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından engelli, kimsesiz, yaşlı, dul ve yardıma muhtaç yetimlere yapılan yardımlar devam ederken Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş da ev ev, kapı kapı gezerek ailelerin sıkıntılarını paylaşıp çözümler üretmeye gayret ediyor. Hane ziyaretlerinde, dar gelirli, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların evlerine giderek yerinde incelemelerde bulunan Okumuş, görevlerinin; yardıma muhtaç aileleri bulmak, sorunlarını dinlemek ve onlara yardımcı olmak olduğunu belirtti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardımlarının devam edeceğini belirten Okumuş, devletin her zaman yardıma muhtaç ailelerin yanında olacağını söyledi.

Fırsat buldukça ilçeye bağlı köy ve mezralardaki yardıma muhtaç ve dar gelirli aileleri ziyaret eden Okumuş, geçtiğimiz günlerde; Asmakaya,  Elmasırtı, Tarhan, Kırık, Eşmetaş Köyleri ile Arakonak Beldesinde önceden tespit edilmiş aileleri ziyaret etmişti. Ziyaretlerini sürdüren Kaymakam Okumuş, son olarak Yenibaşak, Oymapınar, Gelintepe, Bozkanat ve Murat Köyleri ile bu köylere bağlı mezralarda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla belirlenen ailelere ziyaretler gerçekleştirdi.

Kaymakam Okumuş, “Kenar-ı Dicle’de bir kurt aşırsa koyunu, gelir de adl-i ilahi sorar Ömer’den onu” düsturuyla ve “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” misyonuyla bütün vatandaşlarımızla kucaklaşmaya devam edeceklerini söyledi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN