• Dolar Alış / Satış: 8.836 / 8.851
  • Euro Alış / Satış: 10.336 / 10.355
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:02
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 15:43
  • Akşam: 18:17
  • Yatsı: 19:43

OKUMUŞ, EMNİYETİ ZİYARET ETTİ

12 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
859 defa okundu.
OKUMUŞ, EMNİYETİ ZİYARET ETTİ

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Polis Teşkilatı’nın 173’üncü yıl dönümü nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, “Hukuk nizamını sürdürecekse bunun yegane sağlayıcıları polis teşkilatı ve jandarma teşkilatıdır. Bugün vesilesiyle buraya geldik. Polisimizle beraberiz. Polisimizi seviyoruz. Vatandaşlarımızı bugün vesilesiyle polis merkezine polislerimizin çayını içmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Polis teşkilatının 173’üncü yıl dönümü münasebetiyle Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, 10 Nisan 2018 günü Solhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek polis memurlarının gününü kutladı.

Solhan’da bazı okullar ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde bulunan sporcuların ve esnafların da 10 Nisan Polis Günü münasebetiyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek polislerin gününü kutladığı belirtildi.

Polis Teşkilatı’nın 173’üncü yıl dönümü nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş; “10 Nisan vesilesiyle hem Polis günü olması dolayısıyla karakolumuzu ziyaret ettik, hem de müdüriyetimizi ziyaret ettik. Polisimizi özellikle Atatürk İlköğretim Okulu 4’üncü Sınıf halk oyunları grubu tarafından ziyaret edildiğini, esnaf ve vatandaşlar tarafından ziyaret edildiğini görmekten duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyoruz. Hem 10 Nisan vesilesiyle hem de diğer 364 gün boyunca biz her zaman Polisimizin yanındayız. ‘Polis kanun ve nizam ordusudur’ diyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Şimdi özellikle Polisimiz kamu düzeninin sürdürülmesinde, suçun bastırılmasında, suçluların takibinde, genel olarak trafik hizmetlerinin yürütülmesinde ve özellikle terör bölgesi olması dolayısıyla terörle mücadele faaliyetleriyle bu zamana kadar örnek bir performans gösterdiğini ifade etmemiz lazım. Biz hem vatandaş olarak hem de kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri olarak biz her zaman polisimizle beraberiz, polisimizle iş birliği içerisindeyiz, polisimizin rahat bir ortamda güvenli bir ortamda işini yapmasını sağlama noktasında biz kaymakamlık olarak elimizden geleni yapıyoruz. Polisimizin hem çalışmasını etkinleştirmek, polisin sunduğu hizmet kalitesi, çalışma koşullarının iyileşmesi yanında polisimizin de yüksek motivasyona ihtiyacı olduğunu insan olması dolayısıyla ifade etmemiz gerekiyor. Hem 10 Nisan dolayısıyla hem polisimizin özellikle terörle mücadeleye yönelik FETÖ olsun, PKK terör örgütü olsun, DHKP-C olsun bu tür terör örgütlerine karşı özellikle son yıllardaki performansları, başarıları dolayısıyla bütün polis teşkilâtımıza teşekkür ediyorum günlerini kutluyorum. Bütün vatandaşlarımızı, kurum yöneticilerimizi, siyasilerimizi, dernek yöneticilerimizi de bugün vesilesiyle hiç olmazsa polisimizi ziyaret ederek halini ve hatırını sorma, gününü kutlama noktasında hatta çayını içmeye, varsa derdini anlatma noktasında müdüriyetimize ve karakolumuza ziyarete vatandaşlarımızı beklediğimizi söylemek istiyorum. Polis vatandaş ilişkisi güçlü polis olursa emniyetli vatandaş olur. Dolayısıyla polisin araçları, gereçleri, çalışma ortamı, motivasyonu yüksek olursa kamu düzeni daha iyi sağlanmış olur. Suç noktasında kanunları çiğneyen suçlu daha çok korkar caydırıcılığı artar. Polisin güçlü olduğu ortamda suçluların korkması lazım. Polisin güçlü olduğu ortamda masumların kendini emniyette hissetmesi gerekiyor. Devletin gerçekten varlık nedenlerinden birincisi kamu düzenini sağlamaktır. Hukuk nizamını sürdürecekse bunun yegane sağlayıcıları polis teşkilatı ve jandarma teşkilatıdır. Bugün vesilesiyle buraya geldik. Polisimizle beraberiz. Polisimizi seviyoruz. Vatandaşlarımızı bugün vesilesiyle polis merkezine polislerimizin çayını içmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaymakam Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri, vatandaşlar ve öğrencilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Solhan İlçe Emniyet Müdürü Vehbi Sarıkaya, 10 Nisan Polis Günü münasebetiyle İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelip ziyaret eden ve günlerine kutlayan her kese teşekkür etti.

Haber: Abdulhamit Bildik

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN