• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

‘OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRILMALI’

12 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
757 defa okundu.
‘OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRILMALI’

Engin; “Başarı Ellerimizde projesi ile öğrencinin başarısız olma sebeplerine baktığımızda kitap okumama, düzenli ders çalışmama gibi sebepler karşımıza çıkıyor. Bu nedenle çocuklarımıza mutlaka okuma alışkanlığı kazandırmalıyız.”

İl Millî Eğitim Müdürü Kadri Engin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Merkez ve ilçelerdeki tüm Ortaokul Müdürleri ile 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav analizi ve bilgilendirme toplantısı yaptı.

Valilik toplantıda salonunda düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin; “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı sonrasında hem ortak sınav sorularının değerlendirilmesi, hem Nisan ayında yapılacak olan 2. dönem ortak sınavlara ön hazırlık olacak bu değerlendirme ve sınav analiz toplantısının hepimize faydalı olacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşen Ortak Sınavlarda yaşadığımız tecrübeler, olumlu ve olumsuz yönleri paylaşarak başarımızı daha ileri seviyeye götürmek için siz okul Müdürlerimizle fikir alışverişinde bulunarak sorunları ve çözüm önerilerini belirlemek, okul başarı karnelerimizi görmek amacıyla bir araya geldik. Okuduğunu anlama, analiz, sentez yeteneğini kazanan öğrencilerimiz diğer derslerden de mutlaka başarılı olacaktır. Çocuklarımıza mutlaka sözlük kullanma alışkanlığı kazandıralım zira bir metni anlamayan, yorumlayamayan öğrencinin Türkçe, İngilizce ve Din derslerinde sıkıntı yaşamasına sebebiyet veriyor. Bu bağlamda veriler, sayısal dokümanlar üzerinden yola çıktığımızda belirttiğim hususun dikkate değer olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“II. TEOG’DA DAHA ÇOK GAYRET BEKLİYORUM”

Okul müdürleri ve öğretmenlerin fikirlerine ve çözüm önerilerine çok değer verdiğini belirten Engin, şunları söyledi: “Başarıyı artırmak için hep birlikte özveriyle çalışarak, temel becerileri edinememiş çocuklarımıza gerekirse ilave çalışmalar yaparak, örneğin okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırdığımız takdirde akademik başarıya ve hedeflerimize daha çabuk ulaşabiliriz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce il genelindeki eğitimin aksayan yönlerini tespit etmek, başarı düzeyinin incelenmesi, sorunlu alanlara yönelik çözümlerin üretilmesi amacıyla hazırlanan ‘Başarı Ellerimizde projesi’ ile öğrencinin başarısız olma sebeplerine baktığımızda kitap okumama, düzenli ders çalışmama gibi sebepler karşımıza çıkıyor. Bu nedenle çocuklarımıza mutlaka okuma alışkanlığı kazandırmalıyız.”

İkinci TEOG sınavlarının Nisan ayında yapılacağını hatırlatan Engin, “Siz değerli yönetici arkadaşlarımızdan ikinci dönem yapılacak TEOG sınavlarında daha çok gayret bekliyorum.” dedi.

Engin’in konuşmalarının akabinde Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Seven tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav analizi ile ilgili sunum yapıldı.

Toplantı, katılımcıların karşılıklı görüş alışverişinde bulunmasıyla sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN