• Dolar Alış / Satış: 8.44 / 8.455
  • Euro Alış / Satış: 9.938 / 9.956
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

OKULDA İNGİLİZCE SOKAĞI HAZIRLANDI

7 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
901 defa okundu.
OKULDA İNGİLİZCE SOKAĞI HAZIRLANDI

Hem öğrencilere hem de velilere dil eğitiminde farkındalığı kazandırmak için ‘İngilizce Sokağı’ etkinliği ile öğrencilerin İngilizceyi sadece sınıfta değil okul koridorlarında da görerek, yaşayarak öğrenmeleri sağlanıyor.

Okul faaliyetlerinde öğrencilerin öğrenme yeteneğinin gelişmesi ve eğitimlerine farkındalık yaşatılması için Solhan Yeşilova İmam Hatip Ortaokulu, farklı faaliyetler il çalışmalarını sürdürüyor.

Dil öğrenme açısından çocukların en verimli oldukları dönemde İngilizceye mümkün olduğu kadar çok etkileşime geçmeleri gerektiği için bu tür etkinliğin yapıldığı belirtildi.

Okulun web sitesinde ‘İngilizce Sokak’ faaliyeti ile ilgili yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Öğrencilerimizin İngilizceyi sadece sınıfta değil okul koridorlarında da görerek yaşayarak öğrenmeleri sağlandı. Hem öğrencilerimize hem de velilerimize dil eğitimi farkındalığı kazandırmak, İngilizce Sokağı sayesinde olacaktır. İngilizceyi seneler boyunca öğrenilemeyen, zor bir ders tabusu olmaktan çıkarıp, görsellerle zevkli hale getirip günlük hayata dili pratikleştirerek öğrencilerimize kazandırma gayesiyle okul koridorumuz hazırlandı. Okul koridorumuz öğrencilerimizin derslerde edindikleri bilgileri pekiştirmek, kalıcı kılmak ve günlük hayata geçirmek ve de öğrenirken zevk almalarını sağlamak için renklendirildi. Dil öğrenme açısından çocukların en verimli oldukları dönemde İngilizceye mümkün olduğu kadar çok etkileşime geçmeleri gerekmektedir. Bu nedenle okul koridorlarına İngilizce materyaller koyarak öğrencilerimizin İngilizceyi öğrenmelerini ve öğrenirken eğlenmelerini sağladık. Okulumuz dezavantajlı ailelerin yaşadığı bir mahallede bulunduğundan öğrencilerimin İngilizce hayatları sadece sınıfla sınırlı kalmaktadır. Ağaç yaşken eğilir sözünün ışığında bu sınırları ortadan kaldırmaya ihtiyacımız var. Bu gayelerle okulumuzda İngilizce Sokağı faaliyete geçti.”

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN