• Dolar Alış / Satış: 15.789 / 15.817
  • Euro Alış / Satış: 16.563 / 16.593
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

5 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
643 defa okundu.
OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI

Solhan’da yapılan okul güvenlik toplantısında konuşan Kaymakam Okumuş, öğrencilere yönelik tehlike oluşturabilecek her şeyden uzak kalmaları için tedbirlerin alınması gerektiğine dikkat çekerken bu kontrolün okul, aile ve çevrece sağlanması gerektiğini vurguladı.

2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönem öncesi okul güvenliği toplantısı Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında İlçe Halk Eğitim Konferans Salonunda yapıldı.

Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş başkanlığında 02 Şubat 2018 Cuma günü saat 15:00’da Solhan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Gazi Hakim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda, Belediye Başkan Vekili, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Şube Müdürleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığının ilgili birim amirleri, köy ve mahalle muhtarları, okul aile birliği temsilcileri ve okul müdürlerinin katılımıyla okulların güvenliği ile ilgili toplantı yapıldı.  KaymakamFatih Okumuş,  okullardaki güvenlik ile ilgili okul güvenlik kameralarının kent güvenlik yönetim sistemine entekrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocuklarımızın okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınması konularında katılımcıları bilgilendirerek görüş ve önerilerini aldı.

HARÇLIKLAR KONTROL ALTINDA OLMALI

Okul Güvenlik toplantısında konuşan Kaymakam Okumuş, özellikle veli toplantılarında lise öğrencilerine ve ortaokul son sınıf öğrencilerine fazla harçlık verilmemesi gerektiği veya verilen harçlıkların kullanımı ile ilgili kontrol olması gerektiğini belirtilmesini istedi.

Öğrencilere verilen harçlıkların kontrol edilmemesi durumunda farklı amaçla kullanılabileceğini belirten Okumuş, herkesin dikkatli olması hususunda uyarılarda bulundu.

Trafik mevzuatında değişiklik yapıldığını belirten ve ticari taksi minibüsler otobüslerde hem yolu hem içeriyi gösterir kamera takılması zorunluluğu geldiğini söyleyen Okumuş, bu uygulamanın 31 Aralık 2018’e kadar hayata geçmesi gerektiğini aktarırken İlçede yapılan trafik güvenliği toplantısında Kasım 2018’e kadar bu uygulamayı hayata geçirme kararı aldıklarını ifade etti.

GÜVENLİK KAMERALARI OLMALI

Okul güvenlik toplantısında okul servisi taşımacılığı yapanların öğrencileri en güvenli şekilde taşımakla sorumlu olduğunu ve okul servislerinde öğrenci dışında yolcu taşınmaması gerektiğini vurgulayan Okumuş, iyi niyetle yolda kalan birinin alma durumu söz konusu görülebileceğini ancak okul servislerinde bunun yapılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Okullarda güvenlik kamerası ile ilgili de konuşan Okumuş, okulların güvenlik kamerasının kent güvenlik sistemine entegre edilebilecek durumda olması ile daha iyi olacağını aktarırken okulların güvenlik kamerasının okulda olabilecek durumlar veya okul çevresinde olabilecek olayların aydınlanmasında önemli olduğunu vurguladı.

UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKİLDİ

Kaymakam Okumuş, toplantıda şu ifadeleri kullandı: “Uyuşturucu ile ilgili özellikle muhtarlarımız, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, okul aile birliğimiz -daha çok sivil ve eğitim sektörüyle ilgili bire bir ilgilendiren bir mevzu- bu konuda özellikle uyanık olmaları gerekir. Yani uyuşturucunun genel olarak bence esrarda girer, eroinde girer,bazı ilaçlarda girer,bonzaide girer. Benim uyuşturucu tanımım geniştir.Bence sigaranın uyuşturucudan bir farkı yok.Dolayısıyla uyuşturucu ile ilgili çerçeveyi dar tutmamak lazım. Belki 20-30 yıl önce esrarı idare ederlermiş, uyuşturucunun hertürlüsünün öğrenci camiası açısından idare edilecek bir yanı yoktur. Çocukların üç beş kuruşunun böyle kendilerini öldürecek, hayatlarını karartacak şeylere gitme noktasında tavsiye olur, denetim olur, göz önünde bulundurma olur,munzur eşhasın okul etrafına yaklaşması engel olunur. Öğrencilerin özellikle internet kafelere kontrolsüz bir şekilde gitmesi engellenebilir. Uyuşturucu denen illete bulaşmasına önleyici tedbirler kapsamında ne yapılabilecekse, benim aklıma gelenler bunlar. Özellikle tavsiye edilebilir, kontrol edilebilir, veli desteği istenebilir. Öğrencinin boş vakitleri bile okul yönetimi tarafından velilere bilgilendirilebilir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN