• Dolar Alış / Satış: 8.665 / 8.68
  • Euro Alış / Satış: 10.32 / 10.338
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:46
  • Öğle: 12:30
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:54
  • Yatsı: 21:48

“OKUL EĞİTİMİ ALANINDA STRATEJİK ORTAKLIKLAR” PRO

14 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1307 defa okundu.
“OKUL EĞİTİMİ ALANINDA STRATEJİK ORTAKLIKLAR” PRO

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi’nin Avrupa Birliği projesi kapsamında
Ulusal Ajans’a sunduğu “Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar” projesi kabul edildi. 2 yıl boyunca sürecek olan proje çalışmalarında koordinatör okul olarak Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Yurtdışında İtalya – Polonya – Çek Cumhuriyeti – Slovenya – Portekiz’de bulunan ortak okulları ziyaret edecek.

 Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği Ana Eylemi (Key Action 2, KA2) altında yer alan bu faaliyet ile kurumsal, yerel/bölgesel, ulusal veya uluslararası düzeyde yenilikçi uygulamaların geliştirilmesi, transfer edilmesi ve/veya uygulanması amacıyla, Program üyesi ülkelerin eğitim kurumları arasında stratejik ortaklık projeleri desteklenmektedir. Okul eğitimi alanına özel olarak ise eğitimde kaliteyi arttırmayı, program ülkelerindeki okullar ve eğitim personeli arasında işbirliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Erasmus Plus okul eğitimi faaliyetlerinin hedef kitlesi en genel anlamıyla, okul eğitimine taraf olan kamu ya da kuruluşlar ile bu kurumda ki idareciler, eğitimciler, öğretmenler ve öğrencileri kapsamaktadır.

Bu kapsamda hazırladığı “Together we learn, united we stand” projesi hakkında bilgi veren

Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Ömer Poyraz, şunları aktardı: “T.C. Başbakanlık Avrupa birliği Bakanlığı, Avrupa birliği eğitim ve gençlik programları merkezince yaklaşık olarak 7000 proje içerisinden kabul edilen 31 proje arasına girmiş ve 278.000 Euro hibe desteği almaya hak kazanmıştır. 2 yıl boyunca sürecek olan proje çalışmalarında koordinatör okul olarak Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi Yurtdışında İtalya – Polonya – Çek Cumhuriyeti – Slovenya – Portekiz’de bulunan ortak okulları ziyaret edecek. Proje kapsamında Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi İdarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri belirli aralıklarla Yurtdışındaki okulları ziyaret edecek ve proje kapsamında yapılacak olan toplantılara, etkinliklere ve workshop’lara katılacak ve bu etkinlikleri yönetecektir. Bu proje aynı zamanda başta Solhan olmak üzere Bingöl ve Türkiye’nin tanıtımına ve kültürünün yaygınlaşmasına zemin hazırlayacaktır.”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN