• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

ÖĞRETMEN ÇİFT, SOKAK KÖPEKLERİNİ BESLİYOR

28 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1643 defa okundu.
ÖĞRETMEN ÇİFT, SOKAK KÖPEKLERİNİ BESLİYOR

Solhan’da yaşayan bir aday öğretmen ailesi ile birlikte sokak köpeklerini marketten aldığı yiyecekler ile besliyor. Çevre sakinlerinin desteğini de aldığını belirten aday öğretmen Mantarcı, barınak yapılması durumunda gönüllü olarak ilgileneceğini belirtti.

Solhan ilçesinde bir öğretmen adayının marketten aldığı yiyecekler ile sokak köpeğini beslemesi sosyal medyada paylaşılması büyük ilgi gördü.

Eşiyle beraber Solhan’da aç kalan sokak köpeklerini besleyen öğretmen adayı, geçtiğimiz günlerde eliyle sokak köpeğini beslerken bir vatandaş tarafından cep telefonuyla videoya alınıp sosyal medyada paylaşıldı.

O görüntülerin haber kaynaklarına taşınmasından sonra açıklamalarda bulunan Öğretmen adayı Hasan Mantarcı, amacının farkındalık oluşturmak olduğunu söyleyerek Solhan’da sokak hayvanlarına bir barınak yapılması durumunda gönüllü olarak ilgileneceğini kaydetti.

Mantarcı, şunları aktardı:  “Eşimle beraber yaklaşık 4 aydır Solhan’dayız. Eşim İmam Hatip Lisesinde öğretmen, ben de atama bekliyorum. Normalde bizim iki köpek yavrumuz vardı, bir de anneleri. Soğukta dışarıda kalmışlardı. Daha öncesinde de büyük köpekleri de besliyorduk ama onlar biraz daha yabaniler çok fazla yaklaşamıyoruz. Yavrulara bakmaya başladık. O soğuk günlerde arkadaşlar sağ olsun 1-2 gün kazan dairesine koymuştular sonra sıkıntı olmuş galiba barınak gibi bir yer yaptık. O soğuk günlerde yaklaşık 10-15 gün onlara baktık. Sonra yavrunun biri kaybolmuştu ben onu aramaya çıkmıştım onu ararken karşıma başka bir köpek çıktı. İlk defa görüyordum baktım onunda karnı aç. Ona da bir şeyler verirken o sırada binadan biri videoya çekmiş kim olduğunu bilmiyorum. Onu sosyal medyaya atmışlar galiba biraz fazla izlenmiş. Biz daha öncesinde de yapıyorduk zaten. Daha sonra diğer yavruyla annede kayboldu. 3 gündür ortalıklarda yoklar. Normalde bir yerlere gitmezlerdi gitseler de akşama mutlaka dönerlerdi. Baya köpek vardı şimdi köpeklerde de baya azalma var yani 5-6 tane kalmış. Sadece köpekler değil kedilerde, kuşlarda var. Onlara da elimizden geldiğince bir şeyler yapıyoruz. Tabi seviyoruz ama burada bir de amacımız var. Amacımız farkındalık oluşturmaktır. İnsanlar farkına varsın istiyoruz. Farkındalık oluşmaya başladı da. 5-10 kişi katkı sağlamaya başladılar. Bundan sonrada zaten elimizden geleni yapıyoruz. Yavrular kayboldu ama biz bunu yine de bırakmayacağız. Diğer köpeklere de elimizden geldiğince bakıyoruz. Çünkü hepsi muhtaç, hepsi dışarıda kalmış. Bunun için biz belediye ile görüşmek istiyoruz. Daha önce de küçük bir görüşmemiz oldu eşim görüşmüştü. Barınak gibi bir yer yapmak istiyoruz, gönüllü olarak çalışacağımızı da söylüyoruz. Şehrin dışarısına bir barınak yapılsın orada gönüllü olarak arkadaşlarımızla beraber ihtiyaçlarını gideririz. Tabi saldırgan olanlar var ama burada henüz öyle bir durum yaşanmadı, biz şahit olmadık. Tedbir amaçlı şehrin dışında olmasında fayda var. Bunun için yetkililerle görüşeceğiz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN