• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN YARDIM

9 Mart 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
21489 defa okundu.
ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN YARDIM

Maddi durumu iyi olmayan ve dezavantajlı olan çocuklara yönelik düzenlenen kampanya kapsamında ilçe merkezi ve köylerde öğrencilere spor ayakkabı dağıtımları devam ediyor. Yardım programında konuşan Okumuş, “Yol, çöp hizmeti, içme suyu hizmeti, elektrik hizmeti sunuyoruz. Dolayısıyla biz sizi sevdiğimiz için, sizi düşündüğümüz için, sizin ahvalinizi düşünmek ve gereğini yerine getirmekle vazifelendirilmiş olduğumuz için buradayız. Dolayısıyla sözün kısası biz sizin hizmetkârınızız.” dedi.

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü koordinesinde Solhan Belediye Başkanlığı, Arakonak Belediye Başkanlığı, Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortaklaşa yürütülen kampanya kapsamında Solhan ilçe merkezi ve köy okullarında okuyan ancak maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yönelik yardımlar devam ediyor.

Bu kapsamda köy okulları ile ilçe merkezindeki okullarda yapılan yardımların tüm okullardaki kapsayacak şekilde devam ettiği belirtildi.

OKUMUŞ, “BİZ SİZİN HİZMETKÂRINIZIZ”

Okullarda yapılan yardımların dağıtımında konuşan Solhan Kaymakamı Okumuş, Devletin herkese gerekli imkânı sağladığını ve kurumların da bu görevi yürüten merciler olduğunu belirtip şu ifadeleri kullandı: “Oğlak ağılda otu merada’ diye bir söz vardır. Allah, bütün yarattığı mahlûkatını, canlıların rızıklarını vereceğini taahhüt ediyor. ‘Oğlak ağılda otu merada’ sözünden mülhem devletimiz de çocuktan yaşı kemale ermiş, çok yaşlanmış vatandaşlara kadar bütün yaş gruplarına kadar, mesela bugün 8 Mart dünya kadınlar günü bütün kadınlarımız, kızlarımız, analarımız, bacılarımız dahil olmak üzere herkesin sağlığından, emniyetinden, güvenliğinden, büyümesinden sosyal hayata karışmasına, hayatını idame etmesinden ölümüne kadar, mezarlığına kadar, mezarlık sonrası işlemlerine kadar her şeyine bir kısmını genel idare ilçe ve il müdürlükleri bir kısmını belediye başkanlıkları üzerinden bu hizmetleri yapıyor. Devlet bir iş bölümü yapmış. Genel yönetim, yerel yönetim şeklinde. Buradan seçilen belediye başkanlarıyla Ankara’dan atanan memurlar vatandaşların bütün ihtiyaçlarını görme noktasında vazifelendirilmiştir. Yani bizim ana vazifemiz; öğrencilerin, çocukların, yaşlıların bütün insanların bütün ihtiyaçlarını A’dan Z’ye gözetmek hepsini yapmasak bile kişilerin bütün ihtiyaçlarını yapabilecek ortamı oluşturmaktır. Biz güvenli, huzurlu ortam hazırlamak istiyoruz. Bedava eğitim, bedava sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Sosyal yardımlaşma hizmeti sunuyoruz. Yol, çöp hizmeti, içme suyu hizmeti, elektrik hizmeti sunuyoruz. Dolayısıyla biz sizi sevdiğimiz için, sizi düşündüğümüz için, sizin ahvalinizi düşünmek ve gereğini yerine getirmekle vazifelendirilmiş olduğumuz için buradayız. Dolayısıyla sözün kısası biz sizin hizmetkârınızız.” şeklinde konuştu.

ÇAPIN, DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Gençlik Merkezi Müdürlüğü koordinesinde Solhan Belediye Başkanlığı, Arakonak Belediye Başkanlığı, Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Bingöl Üniversitesi Solhan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ortaklaşa yürütülen kampanya kapsamında yardımların devam ettiğini söyleyen Solhan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Nafiz Çapın, yardımların tüm okullardaki ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını söyledi.

Düzenledikleri kampanyaya destek veren kurumlara teşekkür eden Çapın, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz ile eğitim kurumlarının yanlarında olduğunu belirtip kampanyaya desteklerinden dolayı teşekkür etti.

YARDIMLAR, TÜM OKULLARDA YAPILACAK

Maddi durumları düşük olan öğrencilere yönelik spor ayakkabı dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirten Çapın, ilçe merkezi ve köylerde tüm okullarda maddi durumu iyi olmayanları kapsayan bir kampanya olduğunu belirtip şu ifadeleri kullandı: “Bu yardımları yaptığımızda ayrıca öğrencilerimize milli birlik ve beraberlik mesajları da veriyoruz. Devletimize, Milletimize, Bayrağımıza sahip çıkıp birlik beraberlik içinde olmazsak bu yardımları da yapamayacağımızı belirtiyoruz. İnşaallah bu çalışmamız devam edecektir. Gençlerimiz ile birlik içinde beraber yol almak istiyoruz.”

Yapılan kampanyaya ismi zikredilen kurumların destek verdiğini belirten Çapın, en büyük destekçilerinde birinin de esnaflarımızdan Çetin Ok olduğunu belirtip, verdiği destekten dolayı Çetin Ok’a ayrıca teşekkür ettiğini ifade etti.

Haber: Abdulhamit Bildik

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN