• Dolar Alış / Satış: 8.526 / 8.542
  • Euro Alış / Satış: 10.098 / 10.116
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:14
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:26
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:14

Öğrencilere Spor Malzemesi Dağıtıldı

10 Kasım 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1355 defa okundu.
Öğrencilere Spor Malzemesi Dağıtıldı

Solhan Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Merkezi ‘Solhan Açık Hava Oyun ve Spor Kompleksi’ projesi kapsamında 30 öğrenciye eşofman, spor ayakkabısı ve atletizm aletleri dağıttı.

 Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanarak, 2013 yılı SODES Ek Projeleri kapsamında Bingöl Valiliğince kabul edilen ‘Solhan Açık Hava Oyun ve Spor Kompleksi’ SODES projesi kapsamında 30 öğrenciye yönelik açılan atletizm kursu devam ediyor.

Kursta eğitim gören ve proje ile desteklenen genç sporcular, 16’sı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Koşusuna katılmak için Bingöl’de yapılan elemeleri geçerek Ankara’da düzenlenecek koşuya katılmaya hak kazandılar.

‘Solhan Açık Hava Oyun ve Spor Kompleksi’ projesinin öğrencilere yönelik amaçlarına kısaca değinen proje koordinatörü Aydın Coşkun: “Proje ile gençler gençlik dönemlerinde bu çağın dinamizmini sporla değerlendirdikleri için alkol, sigara vb. kötü alışkanlıklardan uzak kalmaktadırlar. Açılan atletizm kursu ile çocukların aktif olarak spor yapmaları sağlanmaktadır. Böylelikle gençler için gerekli olan kendine güven duygusu ve ifade yetenekleri bu sosyal ortam sayesinde artmış olacaktır” dedi.

Bingöl yolu üzerinde bulunan Özel İdaresi bahçesinde uygulanacak olan proje kapsamında alana çocuk oyun gurupları, açık hava spor aletleri ve yürüyüş parkuru yapılacağını belirten Coşkun: “Söz konusu alana piknik masaları yerleştirilerek bu alanda bulunan kamelyaların da alan ile birleştirilmesi sağlanacaktır. Proje tamamlandığında çocukların çocukluklarını yaşayabilecekleri, oyun oynayabilecekleri çocuk oyun parklarına, gençlerin spor yapabileceği açık hava spor alanları ve koşu parkuruna kavuşmaları sağlanacaktır. Bu alan çalışmalardan sonra atletizm sporuna uygun olacağından proje kapsamında 30 kişilik atletizm kursu da düzenlendi. Proje tamamlandığında söz konusu alan ilçede ciddi bir rağbet görecektir” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN