• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:53
  • Öğle: 12:24
  • İkindi: 15:54
  • Akşam: 18:33
  • Yatsı: 20:00

Öğrencilere Seslenen Atalay, “En Önemli Varlığımız

27 Ocak 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1664 defa okundu.
Öğrencilere Seslenen Atalay, “En Önemli Varlığımız

Öğrencilere Seslenen Atalay, “En Önemli Varlığımız Sizlersiniz”
2013-2014 eğitim-öğretim yılı ilk yarıyılı nedeniyle Milli Eğitim Vakfı Serkan Akyaz Ortaokulu’nda düzenlenen karne töreninde konuşan Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, “En önemli varlığımız sizlersiniz. Kendinizi önemseyin. Sizler bu memleketin geleceği adına çok önemli işler yapabilirsiniz” dedi.

 Bingöl genelinde bulunan İlköğretim ve ortaöğretimdeki 61 bin 587 öğrenci, karne heyecanı yaşadı. 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ilk yarıyılı nedeniyle Milli Eğitim Vakfı Serkan Akyaz Ortaokulu’nda karne töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Okul Müdürü Zeki Önalan, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Milli Eğitim Vakfı Serkan Akyaz Okul Müdürü Zeki Önalan yaptı.

 

Öğrencilere önemli tavsiyelerde bulunan Önalan, “4,5 ay süresince çok yoruldunuz, çaba gösterdiniz. Yarıyıl tatilinde dinlenmek hepinizin hakkı. Ancak tatilimizi sadece eğlenme ve oynama ile geçirmeyelim.  Tatilinizde mutlaka en az 2 saat derslerimize çalışalım. İlk dönemin konularının tekrarını yapalım. Özellikle bol bol kitap okumanızı istiyorum. Çalışmadan başarılı olamazsınız. Başarı için mutlaka çalışmak gerekiyor. Önemli olan gayret göstermek. Karnelerinizde düşük not olabilir. İkinci dönemde ciddi bir çalışma ile düşük notlarınızı düzeltebilirsiniz.  Karnenize baktınız zaman ne durumda olduğunuzu, başarınızın ne seviyede olduğunu görmüş olacaksınız. Onun için düşük notlarımızın mutlaka takviyesini yapalım ve çalışalım. Şuanda 529 tane ortaokul öğrencimiz var. 529 öğrenci içerisinde 178 tane takdir alan öğrencimiz var. 170 tane teşekkür alan öğrencimiz var. 181 öğrencimiz ise belge alamamış. 2. dönemde de 6 dönem üst üste takdir alan öğrencilerimize başarı belgesi verilecek” dedi.

 

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yürütülen  ‘Kardeş Okul, Kardeş Kurum’  projesi kapsamında Bingöl Belediyesi ile Milli Eğitim Vakfı Serkan Akyaz ilköğretim Okulu’nun kardeş kurum olduğunu ifade eden Önalan, “Belediye Başkanımızın çabalarıyla okulumuzun kütüphanesi zenginleştirildi. Okul Kütüphanemize 2 bin adet kitap gönderildi. Ayrıca okul bahçesi kilitli parke taşlarıyla döşendi. İnşaallah bundan sonrada bu yardımlar devam edecek. Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Karne dağıtımı için okulda düzenlenen törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Serdar Atalay, “Hepiniz bir dönemlik çalışmanın ürünü olarak karne alıyorsunuz. Bizim en önemli varlığımız sizlersiniz. Memleketimizin geleceğini inşaallah sizler şekillendireceksiniz. Siz değerli gençler tıpkı şuanda ülkeyi yöneten insanlar gibi yarın bu konularda görev alacaksınız. Bizler büyük varlıklara sahip değiliz. Ancak en önemli zenginliğimiz insan varlığımızdır. Aranızdan yetişecek gençler ülkemizde belki söz sahibi olacaklar. İlimiz adına söz sahibi olacaklar. Kendinizi önemseyin. Sizler bu memleketin geleceği adına çok önemli işler yapabilirsiniz. Hepimiz sizler gibi bu sıralardan büyüdük, Allah nasip etti memleketimize hizmet etme imkanı bulduk. Bu en önemli şereftir. Bir insanın kendi memleketine, kendi ülkesine hizmet etmesi kadar güzel bir şey yoktur. Bir insanın ne kadar faydalı olduğu, zaman içerisinde belli olur. Yaptığı görevle belli olur. Bizim hedefimiz ülkemize, ilimize ve insanlığa faydalı olmaktır. Sizler bunu yapabilecek enerjiye, bilgiye, güce ve imkanlara sahipsiniz. Lütfen bu imkanları iyi değerlendirin. Ailelerinizin sizleri iyi yetiştirmek için gösterdikleri çabaya sahip çıkın. Bunun değerini bilin ve iyi bir konum elde edin. İkinci dönemde sizlere başarılar diliyorum. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından başarılı öğrenciler karnelerini Başkan Atalay’ın elinden aldı. Program yaklaşık 45 dakika sürdü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN