• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

ÖĞRENCİLERE KAYITLI İSTİHDAM SEMİNERİ

6 Mart 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
848 defa okundu.
ÖĞRENCİLERE KAYITLI İSTİHDAM SEMİNERİ

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında halka ve öğrencilere yönelik bilinçlendirme semineri düzenlendi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi programları devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında halka yönelik bilinçlendirme çalışmaları semineri önceki hafta erkeklere geçtiğimiz hafta ise kadınlara yönelik olmak üzere iki seminer düzenlendi. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü kadınlara yönelik düzenlenen bilinçlendirme seminerlerinin akabinde proje kapsamında Perşembe günü de öğrencilere yönelik bilinçlendirme seminerleri düzenlendi. Solhan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi ile Solhan Sabiha Bahçıvan Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen bilinçlendirme seminerlerinde proje eğitmenleri, öğrencileri kayıtlı istihdamın faydaları ve kayıt dışı istihdamın kişi ve topluma zararları hakkında bilgilendirdiler.

Proje kapsamında yarışmaların yapılacağını hatırlatan proje eğitmenleri öğrencilere proje hakkında bilgi verdiler.

Seminerde eğitmenler; “Solhan Belediyesi Avrupa Birliği kapsamında bir proje hazırladı. Proje amacı çalışanları sigortasız çalışmasının önüne geçmek yani sigortalı çalışmanın bize, ailemize, çocuklarımıza ne tür faydaları var onlarla ilgili gelip size seminerlerde konuşmalar yapıyoruz. Şimdi size düşen nedir? Burada bu seminer sonrasında burada öğrendiklerinizi ailenizle komşularınızla veya mahalledeki arkadaşlarınızla paylaşmanız sonrasında anlatacağımız şeylerden sonra bu projenin daha başarılı ve amacına ulaşabilmesi için bir yarışma var. Kompozisyon ve resim yarışması liseler ve ortaokullar dalında birinciye tam altın ikinciye yarım altın ve üçüncü çeyrek altın verilecektir. Anlatacağımız konudan sonra bunlar size besin kaynağı olacaktır. Sigortasız çalışmanın zararları nelerdir? Bugün onun üzerine konuşacağız. Umarım bu konuştuklarımız siz de kalemi çok sağlam, resmi iyi olan arkadaşlarımız vardır. Bunun sonucunda da küçük bir fayda sağlayabilir diye düşündük.” ifadelerini kullanarak proje ve kayıtlı istihdam hakkında bilgi verdiler. Öğrencilere, öğrendikleri bilgiler çerçevesinde hem çevrelerini bilinçlendirme ve hem de yapılacak yarışmada başarı sağlamak için bunların faydalı olacağını aktardılar.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN