• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

ÖĞRENCİLERE İSTANBUL GEZİSİ

6 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1151 defa okundu.
ÖĞRENCİLERE İSTANBUL GEZİSİ

Türk Kızılayı kendi olanakları ile tatil yapamayan başarılı öğrencilere gençlik kamplarında yaratıcı, eğitici ve dinlendirici etkinliklerle, alternatif eğlenceli bir tatil imkânı sunuyor. Türk Kızılayı Solhan Şubesi de bu kapsamda başarılı ve yetim öğrencilere yönelik İstanbul’a gezi programı düzenledi.

 Türk Kızılayı Gençlik Kampları, bu yıl da yüzlerce öğrenciye tatil fırsatı sunuyor. Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrenciler, Kızılay Gençlik Kamplarında buluşuyor. Türk Kızılayı kendi imkanları ile tatil yapamayan başarılı öğrencilere gençlik kamplarında yaratıcı, eğitici ve dinlendirici etkinliklerle, alternatif eğlenceli bir tatil imkânı sunuyor.

Gençlere yönelik hizmetleri 1925’te kurduğu gençlik teşkilatıyla başlatan Türk Kızılayı’nın gençlerin yaş grubu, yetenek ve tecrübelerini göz önünde bulundurarak ihtiyaç duydukları program, proje ve etkinliklerde yer almalarını sağladığı öğrenilirken bu kapsamda her yıl yaz aylarında kendi imkanları ile tatil yapma imkanı olmayan başarılı öğrencilere tatil imkanı sunduğu öğrenildi.

Türk Kızılayı, bu kapsamda yaz aylarında, öncelikle derneğin faaliyetlerine katılan başarılı öğrencilerin sosyal durum ve davranışlarının gelişimine katkıda bulunmak, ayrıca derneğin ilkelerine uygun yapıcı ve yaratıcı çalışmalar yapmalarını sağlamak amacıyla gençlik kamplarını faaliyete geçiriyor.

Kendi imkanlarıyla tatil yapamayan 12-17 yaşlarındaki başarılı öğrencilere yönelik düzenlenen 10 günlük kampa Bingöl’den 15 öğrencinin katılacağını belirten Türk Kızılayı Solhan Şubesi Başkanı Eşref Canlı, 1 Ağustos 2015 günü Solhan’da hareket ederken kamp ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Yaz tatilinin başlaması ile yoğun ders programlarını ve sınavları geride bırakan öğrencilere Kızılay Gençlik Kamplarında Türk Kızılayı olarak tatil imkanı sunuyoruz. Türkiye genelinde 12-17 yaşları arasında 500 öğrencinin katıldığı İstanbul Heybeliada’daki kampa Solhan’dan 15 öğrenci katılıyor. Öğrencilerimizin tatildeki ihtiyaçları Genel Merkezimiz tarafından karşılanırken ulaşımı da yerel imkânlar ile sağlamaya çalışıyoruz. Solhan Belediyesi, Öğrencilerin İstanbul’a ulaşım masraflarını karşıladı. Solhan Belediye Başkanı Sayın Abdulhakim Yıldız’a desteklerinde dolayı teşekkür ediyorum. Solhan’a dönüş yolunda öğrencilerimizin ulaşım giderlerini karşılamak için hayırseverlerimizin desteğini bekliyoruz.” 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN