• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

ÖĞRENCİLERE, HİKÂYE KİTABI VE ÇANTA DAĞITILDI

12 Haziran 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
842 defa okundu.
ÖĞRENCİLERE, HİKÂYE KİTABI VE ÇANTA DAĞITILDI

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında yapılan resim ve kompozisyon yarışmalarına katılan öğrencilere çanta ve kayıtlı istihdamı anlatan hikâye kitabı dağıtımı yapıldı.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri devam ediyor.

Proje kapsamında yapılan resim ve şiir yarışmalarında derece elde eden öğrencilere altın ödülü verilmişti. Altın ödülü alan öğrenciler dışında resim yaparak veya kompozisyon yazarak katılan öğrencilere ise okul çantası hediye edildi. Yarışmaya katılanlara dağıtılan okul çantası dışında ayrıca proje kapsamında hazırlanan 4 bin adet hikâye kitabı da ilçedeki okullara teslim edilerek öğrencilere dağıtımı yapıldı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren proje koordinatörü Nihat İnan, “proje kapsamında kayıtlı istihdamın önemini anlatan okul seminerlerini düzenledikten sonra resim ve kompozisyon yarışması düzenledik. Yüksek oranda katılım olan resim ve kompozisyon yarışmalarında yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren öğrencilere altın ödülü vermiştik. Altın ödülü alan öğrencilerin dışında yarışmaya katılan öğrencilere ise okul çantası dağıtarak yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi ödüllendirmiş olduk. Kayıtlı istihdamın önemi ve teşviki hakkındaki çalışmalar kapsamında Mehmet Mahşuk Uslu’nun kaleme aldığı ve Mehmet Emin İlhan’ın çizdiği resimlerden oluşan bir hikâye kitabını basıp öğrencilere dağıtımını yaptık. Bu çalışma ile de kayıtlı istihdamın öneminin anlatılması ve farkındalığın oluşması amaçlanmıştır. Yaptığımız çalışmalar destek veren herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN