• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

ÖĞRENCİLERDEN MESLEKİ VE EKONOMİ KAZANÇ

6 Kasım 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
954 defa okundu.
ÖĞRENCİLERDEN MESLEKİ VE EKONOMİ KAZANÇ

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen öğrencilerden başarılı olup ailelerin ekonomi durumu iyi olmayanlara Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteği ile Öğretmen Hüseyin ArtunçMesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kitaplı ve ders çalışma masaları yapılıp dağıtımına da başlandı.

Solhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen öğrencilerden başarılı olup ailelerin ekonomi durumu iyi olmayanlara Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteği ile Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kitaplı ve ders çalışma masaları yapılıp dağıtımına da başlandı. Solhan SYDV desteği ile maddi durumu iyi olmayıp başarılı olan ancak evlerinde ders çalışma imkanı olmayan 200 öğrenciye imkan sağlanıyor.

Döner sermaye kapsamında Solhan SYDV’nin talep ettiği masa ve sandalyeleri yapan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Solhan İlçe Milli eğitim Müdürü İhsan Yanılmaz, öğrencilerin ve öğretmenlerin döner sermaye kapsamında yaptığı işleri ve çalışmaları yerinde gördü.

Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi döner sermaye kapsamında serbest piyasaya ve resmi kurum/kuruluşlara yapılan işler hakkında İlçe MEM Yanılmaz’a bilgi veren Okul Müdürü Çağrı Bektaş, şu ifadeleri kullandı:

“Solhan Kaymakamlığı SYDV tarafından yürütülen proje kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencisi bulunan ve imkânı yetersiz olan 200 haneye kitaplıklı, çalışma masası ve çalışma sandalyesi okulun mobilya ve iç mekân tasarımı alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından imalatı yapılarak SYDV´ye teslim edilmeye başlandı. Döner sermaye işletmesi kapsamında yapılan çalışma masaları; ihtiyaç sahibi öğrencilere evlerinde daha iyi çalışma imkânı sağlamış olup imalat işleriyle okulumuz öğrencilerinin mesleki gelişimine katkıda bulunmuştur. Serbest piyasada okulumuzun da söz sahibi olması açısından önemli bir çalışma olmuştur. Bu proje kapsamında başta İlçe Kaymakamımız olmak üzere emeği geçen tüm amir ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Yanılmaz da okulda yapılan çalışmalarda emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilere, çalışmaların devamında başarılar diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN