• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1429 defa okundu.
ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi projesi kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenci meclisi başkanlığı seçimleri yapıldı. İlçede bulunan okullarda yapılan seçim sonucunda belirlenen okul meclisi başkanları ilçe öğrenci meclisi başkanını da seçtiler.

 Her yıl olduğu gibi bu yıl da Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi projesi kapsamında öğrenci meclisi başkanlığı seçimleri yapıldı.

İlçede bulunan okullarda okul meclisi başkanlığı seçimleri yapıldı. Okul öğrenci meclisi başkanının seçilmesi için ilçede bulunan tüm okullarda seçim yapıldı. Okul öğrenci meclisi başkanı olmak için seçimlerde aday olan öğrenciler, kendilerini tanıtıp propaganda yaptılar. Okullarda çıkan adaylar arasında her okulda okul meclisi başkanı seçildi.

Okul meclisi başkanları seçiminden sonra ilçede bulunan okullarda okul meclisi başkanı seçilen öğrenciler arasında bir seçim yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinde Sibel Karateke’nin ilçe öğrenci meclisi başkanlığına seçildiği öğrenildi. Karateke; ilçeyi temsilen Bingöl’de yapılacak öğrenci meclisi başkanlığı seçimlerine katılacak.

Konu ile ilgili Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi resmi internet sayfasında yer alan haberde şu ifadelere yer verildi: “Her yıl demokrasi eğitimi çerçevesinde yapılan öğrenci temsilcisi seçimleri bu yıl da yapıldı.  Solhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan seçimde 6 aday arasında Sibel Karateke, 74 oyla okul öğrenci temsilcimiz olarak seçildi. İlçedeki bütün okulların öğrenci temsilcileri arasında yapılan seçimde de Sibel Karateke en çok oy alarak ilçe öğrenci temsilcisi seçilmeyi başardı. Bu başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN