• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

OBEZİTEYE KARŞI SOLHAN’A 50 BİSİKLET

18 Ocak 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
791 defa okundu.
OBEZİTEYE KARŞI SOLHAN’A 50 BİSİKLET

Bingöl’de “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018” kapsamında 150 adet bisiklet dağıtımı yapıldı. Merkezdeki okullara 50, Genç ve Solhan ilçelerindeki okullara da 50’şer olmak üzere toplamda 150 bisiklet imzayla Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’ya verildi.

Sağlık Bakanlığınca hayata geçirilen “Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018” kapsamında kente gönderilen 150 bisikletin, okullara dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğü teslim edilmesi için program düzenlendi.

Sağlık İl Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Halk Sağlığı Müdürü Vedat Söyiler katıldı.

Merkezdeki okullara 50, Genç ve Solhan ilçelerindeki okullara 50’şer olmak üzere toplamda 150 bisiklet imzayla Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı’ya verildi.

Programda konuşan Sarı, proje kapsamında daha önce gönderilen 50 bisikletin merkezde dağıtıldığını belirterek, “Öğrencilerimizin hem spor yapmaları, sürekli bir şey üretmeleri ve gelecekte kendilerine tebliğ edilen sorumlulukların altında daha rahat girebilmeleri için bisikletin özelliklerini taşımaları gerekiyor. Sağlık Bakanlığımızı özellikle Halk Sağlığı İl Müdürümüz Vedat Bey’e çok teşekkür ediyorum. Şu ana kadar 200 bisiklet okullarımıza dağıtıldı. İnşallah devamı da gelecek. Özellikle çocuklarımız bu uygulamayı çok sevdiler. Beden Eğitimi derslerinde yoğun olarak kullanıyorlar. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“HER BEŞ ÇOCUKTAN BİRİ OBEZ”

Türkiye’de her beş çocuktan birinde obezite görüldüğünü belirten Halk Sağlığı Müdürü Vedat Söyiler ise, “Obezitenin en büyük nedenleri arasında sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam gelmektedir. Bu nedenle Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığımız 5.,6. ve 7. Sınıflarda seçmeli spor dersini açan ve/veya ‘bisiklet modülü’ dersini uygulayan okullarda öğrencilerce kullanılmak üzere bisiklet desteği  sağlanacaktır. Bu kapsamda ülke genelinde 1 milyon bisiklet dağıtımı hedeflenmekte ve ilimiz merkez ve ilçelerde bisiklet modülü dersini uygulayan 18 okula Bin 500 bisiklet dağıtımı yapılacaktır. Müdürlüğümüz daha önce bisiklet modülü dersini uygulayan Merkez İmam Hatip Ortaokulu’na 50 adet bisiklet desteğinde bulunmuştur. Bugün itibariyle 200 adet bisiklet dağıtımını gerçekleştirmekteyiz. Yılsonuna kadar kademeli olarak Bin 500 adet bisiklet dağıtımı gerçekleşecektir. Ayrıca proje kapsamında belediyelerin yapacağı her 1 metre bisiklet yoluna 1 adet bisiklet desteği yine müdürlüğümüz tarafından sağlanacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN