• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

OBEZİTEYE FARKINDALIK İÇİN YARIŞTILAR

29 Nisan 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1569 defa okundu.
OBEZİTEYE FARKINDALIK İÇİN YARIŞTILAR

‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ çalışmalarını koordine etmek üzere Solhan YBO’da ‘Beslenme ve Hareketli Yaşam Ekibi’ oluşturuldu. Öğrenciler, obezitenin önlenmesine destek olup sağlıklı yaşam konusunda farkındalığı artırmak için çeşitli çalışmalar yaparken günlük temizlik iş planının uygulandığı aktarıldı.

Solhan YBO’da Obezitenin önlenmesine destek olmak için meyve standı kurularak çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu’nda Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşama özendirerek, obezitenin önlenmesine destek olup sağlıklı yaşam konusunda farkındalığı arttırmak adına okulun bünyesinde meyve standı kurularak öğretmen, öğrenci ve personel iş birliği ile çeşitli yarışmalar düzenlendi. Düzenlenen yarışmalar neticesinde okulun bünyesindeki tüm öğrencilerin faydalanacağı stant kurularak sebze ve meyve tüketiminin yaygınlaşması sağlandı.

Konu ile ilgili okulun web sitesinde yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Okulumuz, öğrencilerimizi sağlıklı beslenme ve hareketli yaşama özendirerek, obezitenin önlenmesine destek olup sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirmeyi hedeflemiş, duyarlılık oluşturmayı temel prensip olarak benimsemiştir. Okulumuzun günlük temizlik iş planı yapılmakta ve uygulanmaktadır. Temizlik ve dezenfektan için kullanılan malzemeler Sağlık Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı ürünlerdir. Okul su deposunun düzenli olarak bakımı ve temizliği yapılmaktadır. Okulumuzda hareketli yaşam ilkesi benimsenmiştir. Bu doğrultuda okul bünyesinde turnuvalar düzenlenmekte ve öğrencilerin en az bir spor dalıyla aktif uğraşmaları teşvik edilmektedir. Özellikle Beden Eğitimi derslerinde öğrencilerimizin etkin bir şekilde derse katılımı teşvik edilmektedir. Bu doğrultuda spor oyun alanları ile malzemeleri konusunda zenginleştirilme faaliyetlerine sürekli devam edilmektedir. Okulumuzun eğitim-öğretim akış programı sağlıklı beslenme ve hareketli yaşama uygun etkinliklerle desteklenmekte ve uygulanmaktadır. Öğrenci –öğretmen ve çalışanların farkındalığını arttırmak üzere farklı etkinlikler yapılmaktadır. Öğrencilerimizin rutin aralıklarla boy-kilo ölçümleri yapılmakta ve risk grubundaki öğrencilerin velileri bilgilendirilerek ilgili sağlık kuruluşlarına yönlendirilmektedir. Sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında belirli gün ve haftalar etkin olarak kutlanmaktadır. ‘Beslenme Dostu Okul Projesi’ çalışmalarını koordine etmek üzere ‘Beslenme ve Hareketli Yaşam Ekibi’ oluşturulmuştur.”

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN