• Dolar Alış / Satış: 17.348 / 17.379
  • Euro Alış / Satış: 18.275 / 18.308
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:48
  • Öğle: 12:32
  • İkindi: 16:28
  • Akşam: 19:55
  • Yatsı: 21:49

NOM, ALANINDA TÜRKİYE 2’NCİSİ OLDU

10 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2109 defa okundu.
NOM, ALANINDA TÜRKİYE 2’NCİSİ OLDU

2018 yılında yapılan Ortaöğretim KPSS’ye giren ve Metal Teknolojisi öğrencileri arasında Türkiye ikincisi olan Öğretmen Hüseyin Artunç METAL Metal Teknolojileri bölümü öğrencisi Erhan Nom, ortaöğretimde öğrencilik hayatının tamamlanması ile ilk tercihte kamu görevine yerleşebilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 12/B sınıfında Metal Teknolojileri bölümü öğrencisi Erhan Nom, 2018 yıllında gerçekleştirilen orta öğretim KPSS’de 87.5 puan alarak Türkiye geneli orta öğretim KPSS sınavına giren Metal Teknolojisi öğrencileri arasından 2’nci oldu.

2018 Ortaöğretim KPSS birinci alımında Metal Teknolojileri bölümünde 40 kişilik alım olduğunu, öğrenciliğinin devam ettiğinden dolayı tercih yapamadığını, gerçekleştirilecek olan ikinci tercihlerde bölümünden istediği yere yerleşeceğini belirten Nom, şu ifadeleri kullandı; “Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 12/B sınıfında Metal Teknolojileri bölümünde okuyorum. 2018 yıllında gerçekleştirilen orta öğretim KPSS 87.5 puan alarak Türkiye genelinde sınava katılan 966.722 kişi arasında 5232’nci sırada bulunmaktayım. Türkiye geneli orta öğretim KPSS sınavına giren Metal Teknolojisi öğrencileri arasından 2’nci olmuş bulunmaktayım. Eğitim hayatımda başarıma katkısı olan başta aileme, öğretmenlerime ve okul yönetimine çok teşekkür ederim.”

BAŞARISI TEBRİK EDİLDİ

Okul öğretmenlerinden Metal Teknolojisi Alan Şefi Bilal Ataş, “KPSS sınavının meslek lisesi öğrencileri için büyük bir önem arz ettiğini öğrencilerimize sıklıkla anlatıyorduk. Metal teknolojisi öğrencilerimizden Erhan Nom hem akademik hem de mesleki açıdan okulumuzun başarılı öğrencilerinden birisidir. Yaz döneminde KPSS hazırlanması halinde iyi bir puan alacağını anlamıştım. KPSS kaynakları konusunda kendisine tavsiyelerde bulundum. KPSS’ye çalışması için kendisine çalışma masası hediye etmiştik. Öğrencimizin bu başarısının diğer bölüm öğrencilerimiz için güzel bir örnek olmuştur.” ifadelerini kullanırken Okul Müdürü Yusuf Başaran ise, “Öğrencimizin başarısı bizleri gururlandırmıştır. Okulumuz öğrencilerinden Metal Teknolojileri bölümü 12/B Sınıfında okuyan Erhan Nom isimli öğrencimiz, 2018 yılında yapılan Ortaöğretim KPPS’den güzel bir puan alarak hem ailesini hem okulumuzu gururlandırmıştır. Gerek okul içinde gerek okul dışında ders ve ders dışı davranışlarıyla örnek olan öğrencilerimizin başında gelen biridir. Okul yönetimi ve öğretmenleri olarak bugüne kadar elimizden gelen tüm imkânları her bir öğrencimiz için seferber ettik ve etmeye devam edeceğiz. Bu güzel evladımıza hem akademik hayatında hem de sosyal hayatında başarılar dilerim. Umarım diğer öğrencilerime de ilham kaynağı olur.” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulhamit Bildik

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN