• Dolar Alış / Satış: 12.079 / 12.1
  • Euro Alış / Satış: 13.597 / 13.622
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:06
  • Öğle: 12:17
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:06
  • Yatsı: 18:37

NE OLACAK TRİBÜNÜN HALİ?

26 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1455 defa okundu.
NE OLACAK TRİBÜNÜN HALİ?

2014 yılında yapılan ve tribün dışında neredeyse tamamlanan Solhan Kapalı Spor salonunun tribün sorununu Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’a sorduk. Voleybol temsilcimiz Solhanspor ile iftihar ettiğini belirten Yılmaz, tribün için de girişimlerde bulunduklarını aktardı.

 Ekim 2014’te Solhan Kapalı Spor Salonu’nun tribün sorununu gündeme taşımıştık. Geçen süre zarfında gerek yerel yöneticiler ve gerekse bakanlık nezdinde girişimlerin olduğu dile getirildi.

Geçtiğimiz hafta Solhan’a gelen Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’a ilçemizde Voleybol 3. Ligde Solhanspor ile temsil edildiğimizi ve bunun için salonun önemini dile getirip tribün sorununu tekrar hatırlatıp neler yapıldığını sorduk.

Solhan voleybol takımını tebrik ettiğini ve maddi destekte için girişimlerde bulunup destek sağladıklarını belirten Yılmaz, “Solhan Voleybol takımını tekrar tebrik ediyorum. Gerçekten hepimiz iftihar ediyoruz. Ben de kısa bir şekilde bir maçını izlemiştim. Hakikatten güçlü bir takım. Arkasında heyecanlı bir seyirci kitlesi var. Solhanlılar yürekten destek oluyorlar. İnşallah başarıdan başarıya koşar biz de destek olmaya çalışıyoruz. Bir taratan spor salonumuz bir taraftan gençlik spor bakanımızdan da rica etmiştim bildiğim kadarıyla bir takım maddi destekte gönderildi. Salondaki sorun ile de Bedri Bey ilgileniyordu. Detaylı bilgiyi ondan alabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

TRİBÜN TEK TARAFA YAPILMAYACAL!

Tribün ile ilgili sorunun çözülüp çözülmediğini Bakan Yılmaz’ın ifadesi üzerine Kalkınma Bakanı danışmalarından hemşehrimiz Bedri Kaçar’a sorduk.

Tribün ile ilgili şahsen Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü’ne gittiğini ve sorunun çözümü için girişimlerde bulunduğunu belirten Kaçar, “ilçemize 500 kişi kapasiteli salon yapıldı. Tribün ile ilgili sıkıntıların olduğunu gördük. Bunun üzerine Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdür Yardımcısı ile görüştüm. Tribünün tek taraflı olması durumunda aydınlatma sorunu yaşanacağını belirtip, aynı proje uygulanan başka bir ilimizde değişikliğin yapıldığını ve randıman alınmadığını aktarıp bu sebeple böyle kalmasının daha iyi olacağını belirttiler. Ancak Solhan Spor Salonu projesinde olmayan ısıtma sistemi, protokol ve portatif tribün koltukları döşeneceğini belirttiler. Işık yetersizliğinden dolayı tribün tek tarafa yapılamayacak ancak yeni düzenlemeler ile salonumuz muazzam bir eser olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN