• Dolar Alış / Satış: 13.407 / 13.431
  • Euro Alış / Satış: 15.184 / 15.211
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:12
  • Öğle: 12:18
  • İkindi: 14:49
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

Nasip Mermer Atölyesi Açıldı

26 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1722 defa okundu.
Nasip Mermer Atölyesi Açıldı

Solhan’da gelir getirici projeler kapsamında Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından verilen iş kurma kredisiyle 2 kişi Solhan Küçük Sanayi Sitesinde mermer&granit atölyesi açtı.

 Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) sosyal güvenceden yoksun olan vatandaşlara yönelik gelir getirici çeşitli proje desteklerini sürdürerek vatandaşların iş sahibi olmasına imkan sunuyor.

Solhan’a gelir getirici projeler kapsamında Solhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından verilen iş kurma kredisiyle 2 kişi Solhan Küçük Sanayi Sitesinde mermer&granit atölyesi açtı.

Muhtesin Ayra ve Abdulmenaf Yöndeş’in iş kurma kredisi talebinde bulunduklarını ve talepleri alındıktan sonra SYDV olarak piyasa araştırması yaptıklarını belirten SYDV Müdürü Recep Tan, şunları aktardı:

“Yaptığımız piyasa araştırmasında böyle bir sektörün Solhan’ın ihtiyacı olduğu, bu sektörde faaliyet gösteren işyerleriyle yapılan görüşmelerde bu arkadaşların zaten bu mesleklerini icra ettikleri ama makineleri olmadığından mesleklerini icra etmekte zorluk yaşadıkları anlaşılmıştır. Yapılan araştırma sonucunda Kredi talebi Mütevelli Heyeti tarafından kabul edilen Muhtesin Ayra ve Abdulmenaf Yöndeş’e 6 ay sonra ödemeli faizsiz 27, 00 TL iş kredisi verildi.”

Nasip Mermer&Granit Atölyesi Açıldı

SYDV tarafından verilen iş kredisi ile kurulan mermer&granit atölyesi açılışı yapıldı. Yapılan kahvaltılı açılışa Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Selim Değer, Vakıf Müteveli Heyeti Üyeleri ve Solhan Küçük Sanayi Sitesi esnafları katıldılar.

İşyerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Kaymakam Aydın, “İşyeri sahiplerinin Vakıf Mütevelli Heyetine yapmış oldukları başvuru neticesinde bugün için kendi işyerlerinin sahibi oldular. Vakıf eliyle girişimci insanlarımızı destekliyoruz. Yapılan müracaatlar sonrasında gerekli alan çalışması yapılıyor. Birine destek verilirken aynı mesleği icra eden bir başkasının da mağdur olmaması vakıf politikamızdır. Geçmiş dönemde yapılan bazı projelerin geri dönüşümü pekiyi olmadı. Bu projenin hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Sanayi Yol Sorunu Çözüm Bekliyor

Sanayi Sitesi üye sayısı ve kooperatifin işlevi hakkında misafirleri bilgilendiren Solhan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Şefik Cadaklı, sitede bulunan bazı meslek grupları ile aynı işi yapan ancak şehir merkezinde bulunan işletmelerin sanayi sitesine nakli ile ilgili müracaatlarının olduğunu dile getirirken sanayiye gelecek esnaflar ile yer sıkıntısı yaşandığında ek yer yapılabileceğini kaydetti.

Kahvaltıda sanayi esnafı ile sohbet eden Kaymakam Aydın, esnafın sorunlarını dinledi. Sanayi esnafı, dışarıdaki meslek gruplarının da sanayiye gelmesi gerektiğini aktarırken sanayide tornacı eksikliğinin olduğunu dile getirip özellikle yol sorunlarının olduğunu ve bu sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğini aktardılar.

Açılan iş yerinin hayırlı olmasını dileyen Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız ise; sanayi yol sorunun kendilerine daha önce iletildiğini ve sorunu gidereceğine dair söz verdiğini ve yolu yapacaklarını aktardı.

Sanayi esnafı sorunlarından kendileri ile ilgili olanlarla alakadar olacaklarını belirten Yıldız, dışarıda bulunan meslek grupları ile ilgili de yapılması gereken çalışmalarda üstüne düşeni yapacaklarını kaydetti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı desteği ile mermer&granit atölyesi açan Muhtesin Ayra ve Abdulmenaf Yöndeş, Solhan Kaymakamı başta olmak üzere Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Recep Tan, Vakıf Mütevelli heyeti ve Vakıf Personelleri’ne destek verdikleri için teşekkür ederken davetlerine icabet eden misafirlerine de teşekkür ettiler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN