• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:12
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:37
  • Yatsı: 21:19

Mutluca Şelalesi ve Beklenen Sorun

17 Eylül 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
3665 defa okundu.
Mutluca Şelalesi ve Beklenen Sorun

Solhan’a bağlı Mutluca Köyü’nde büyük ve güzel bir şelalenin bulunduğunu söyleyen vatandaşlar, şelalenin tanıtılması gerektiğini aktarırken köyde yapılacak olan kanalizasyondan da şelalenin etkilenmemesi gerektiğini dile getirip yetkililerden duyarlılık beklediklerini aktardılar.

Solhan’a bağlı Mutluca Köyü’nde büyük ve güzel bir şelalenin bulunduğunu söyleyen vatandaşlar, bu şelalenin gerek Solhan’da ve gerekse ilçe dışında pek bilinmediğini ifade ettiler.

Şelalenin tanıtılması gerektiğini de aktaran vatandaşlar, ilçede Mutluca Köyü, Asmakaya güzergahı ve Aslanbeyli Köyü gibi bir çok noktada şelalelerin olduğunu ve bir çoğunun gerek Solhan’da ve gerekse ilçe dışında bilinmediğini ifade ettiler.

Bingöl bölgesinde yaz aylarında son yıllarda suyu azalan ve hatta su akmayan şelalelerin olduğunu ancak Mutluca Köyü’nde bulunan şelale suyunun yaz ayların da bile azımsanmayacak kadar çok olduğunu aktaran vatandaşlar, şelalenin tanıtılması gerektiğini dile getirdiler.

Mutluca Köyü’nde yapılacak kanalizasyon altyapısı ihalesinin geçtiğimiz hafta Perşembe günü yapıldığını ve aldıkları bilgiye göre, yapılacak kanalizasyon altyapı çalışmaları kapsamında şelaleyi besleyen derenin yanına kadar getirilerek burada arıtmanın yapılacağını dile getirip şunları aktardılar;

“İlçemizde birçok kişi tarafından bilinmeyen ancak muhteşem bir görüntüsü ve yeteri derecede suyu bulunan bir şelalemiz vardır. Bu şelalenin öncelikle bilinmesini istiyoruz. Ayrıca köyde yapılacak kanalizasyon giderlerinin şelaleyi besleyen dereye dolaylı yoldan da olsa akmasını doğru bulmuyoruz. Yetkililerin bu konuyu gündemlerine alıp duyarlı davranmalarını bekliyoruz.”

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN