• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:15
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:37

MÜTEVELLİ HEYET ÜYELERİ SEÇİLDİ

29 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1214 defa okundu.
MÜTEVELLİ HEYET ÜYELERİ SEÇİLDİ

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi seçimi yapıldı. Mahalle ve Köy Muhtarları ile Dernek yöneticileri temsilciliği için yapılan seçim sonucu; Muhtar üyeler ve Dernek üyesi belirlendi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanunun gereğince köy ve mahalle muhtarları ile yardım faaliyeti yürüten dernekler kendi aralarında yapacakları seçim ile mütevelli heyet üyesi belirliyor.

2016 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti’nde görev yapmak üzere Solhan’da dört ve Arakonak’ta 3 olmak üzere toplam 7 mahalle kendi aralarında mütevelli üye seçimi yaptı. 25 Aralık 2014 Cuma Günü Solhan Kaymakamlığında Mahalle Muhtarları arasında yapılan seçimde 2015 yılında Mütevelli Heyet üyesi olan Yeşilova Mahallesi Muhtarı Emin Ozan aday olmadı. Mütevelli heyet üyeliği için yapılan seçime tek aday olarak giren Arakonak Beldesi Karşıyaka Mahallesi Muhtarı İsmail Yüzyıl, 2016 yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapmak üzere seçildi.

Aynı gün İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hâkim Behçet Tufan Turan Konferans Salonu’nda ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde köyleri temsil eden üye belirleme seçimi yapıldı. Yapılan seçimde 2015 yılında 27 köyü temsilen görev yapan Göksü Köyü Muhtarı Saim Kaya aday olmazken tek aday olarak seçime katılan Oymapınar Köyü Muhtarı Aziz Tekin, sandık başına giden 17 köy muhtarının da oyunu alarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapmak üzere seçildi.

Bir seçim de Dernekler arasında yapıldı. Davet edilen derneklerden 5’inin katıldığı seçimde İHH Solhan Şubesi Başkanı Muhammed Veysi Tunç, dernek temsilcisi olarak Solhan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde görev yapmak üzere seçildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN