• Dolar Alış / Satış: 8.337 / 8.352
  • Euro Alış / Satış: 10.1 / 10.118
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:45
  • Öğle: 12:29
  • İkindi: 16:25
  • Akşam: 19:52
  • Yatsı: 21:45

Mükellef Denetimleri Yapıldı

22 Aralık 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1403 defa okundu.
Mükellef Denetimleri Yapıldı

Solhan Mal Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan mükellefler denetlendi. Yapılan denetimler hakkında bilgi veren Solhan Mal Müdürü Sıtkı Gürocak, eksikleri olan mükelleflerin eksikliklerinin giderilmesi yönünde uyarıldığını ve yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirildiklerini söyledi.

 Solhan’daki esnafların mükellef kayıt çalışmaları yapıldı. Solhan Mal Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler hakkında bilgi veren Solhan Mal Müdürü Sıtkı Gürocak, eksikleri olan mükelleflerin eksikliklerinin giderilmesi yönünde uyarıldığını ve yapmaları gerekenler hakkında bilgilendirildiklerini söyledi.

Çalışmalarda vergi kaydı olmayan mükelleflerin tespitinin yapıldığını ve bu kapsamda 7 mükellefin kayıt yaptığını söyleyen Gürocak, yapılan çalışmalarda mükelleflerin, fatura, fiş, yazarkasa kullanımlarında sıkıntıların olduğunu gördüklerini ve bu konuda mükelleflerin bilgilendirilip gerekli uyarıların yapıldığını aktardı.

Yapılan çalışmalar ile 7 esnafın mükellef kaydının yapıldığını ve çalışmaların devam ettiğini söyleyen Gürocak, “bu çalışmalar ile aynı zamanda mükelleflerimizin bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır. Çalışmamızla, esnaflarımızın yapmaları gereken iş ve işlemlerde mevzuata göre bilmeleri ve uygulamaları amaçlanmıştır. Solhan S.S. Küçük Sanayi Sitesi, Yeşilova Mahallesi ve Yeni Mahalle Şehit Mehmet Türksever Bulvarında bulunan esnaflarımız ziyaret edilip bu mevkilerdeki çalışmalar tamamlandı. Çalışmalarımız devam etmektedir. Yılsonu olması ve işlerimizin yoğun olmasından dolayı eksik kalan alanlarla ilgili çalışmalarımızı da Ocak 2015 itibari ile devam edeceğiz. Geriye kalan esnaflarımız da ziyaret edilip gerekli çalışmalar yapılacaktır. İş ve işlemlerinde eksiklik bulunan esnaflarımıza yardımcı oluyor.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN