• Dolar Alış / Satış: 8.347 / 8.362
  • Euro Alış / Satış: 10.14 / 10.159
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:57
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:34
  • Yatsı: 21:18

Muhteşem El Emeği Göz Nuru Sergisi

10 Haziran 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1262 defa okundu.
Muhteşem El Emeği Göz Nuru Sergisi

Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslarda eğitim gören kursiyerler, emeklerini sergiledi. Yılsonu sergisinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından oluşturulan bir ekipçe büyük emek harcanarak yapılan Doğa Harikası Yüzenada maketi damga vurdu.

 Solhan Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurslara katılım sağlayan kursiyerlerin bir yıl boyunca ürettikleri eserler, düzenlenen yılsonu sergisinde beğeniye sunuldu. Yapılan yılsonu sergisine İlçe Halk eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Solhanlı esnaflar olan Vedat Tuğa ve Ömer Faruk Öztürk’ün de aralarından bulunduğu ve halk eğitim sergi ekibinin de desteği ile büyük bir emek harcanıp yapılan Doğa Harikası Yüzenada maketi damga vurdu.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında açtığı kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler göz kamaştırdı. Solhan Halk Eğitim Merkezi açtığı kurslar ile hem vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi hem de ev ve ülke ekonomisine katkıda bulundurmayı amaçlandığı belirtildi.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi salonunda 03 Haziran 2014 Salı günü saat 14.00’te düzenlenen yılsonu sergisine, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Garnizon Komutanı Mustafa Özdemir, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Solan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2013-2014 eğitim-öğretim yılında açtığı kurslarda yapılan el emeği göz nuru ürünler sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Solhan Belediyesi Kültür Merkezi salonunda açılan sergi hakkında bilgi veren Solhan Halk Eğitim Merkezi Müdürü İhsan Sönmez, 2013-2014 eğitim öğretim yılında Solhan’da 117 dalda kurs açıldığını söyledi.

Kurslara bin 892 kursiyerin katıldığını ifade eden Sönmez: “758 erkek kursiyer, bin 134 bayan kursiyer ile Halk Eğitim Merkezleri 7’den 77’ye herkese hizmet eden bir kurumdur. Halk Eğitim Merkezimiz açtığı kurslar ile vatandaşlarımıza meslek edindirmeyi, ev ve ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir. Trikotaj, Geleneksel El Nakışları, Makine Nakışları, Kumaş Boyama, Kadın Üst Giyim, Ebru Kursu, Tel Kırma, Makinede Aplike olmak üzere daha birçok dalda kurs açtık” diye konuştu.

Yapılan Doğa Harikası Yüzenada maketi büyük beğeni aldı. Beğenilen maketin bundan sonra Yüzenada ve Solhan hatta Bingöl tanıtımı için kullanılacağı öğrenildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN