• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

MUHTARLARLA İSTİŞARE YAPILDI

31 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
936 defa okundu.
MUHTARLARLA İSTİŞARE YAPILDI

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2016 yılı dönem sonu meclis toplantısı yapıldı. Yapılan toplantıda Kaymakam Okumuş, yapılan ve programlanan işler ile ilgili muhtarların görüşlerini aldı.

Solhan Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği 2016 yılı dönem sonu meclis toplantısı yapıldı.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Gazi Hakim Tufan Turan Konferans Salonu’nda 24 Ekim 2016 Pazartesi günü yapılan toplantıya; Solhan Kaymakamı, İl Genel Meclisi Üyeleri ve birliğe üye olan Köy Muhtarları katıldı.

Yapılan toplantıda açılış konuşması yapan Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, “KÖYDES ve şantiye işlerimiz var onun dışında bizim Köylere Hizmet Götürme Birliği sorumluluğunda olan bir konu yok. Aslında bu toplantının amacı işler nasıl yürüyor, yapılmakta olan işler nelerdir? hepinizin görüşleri tek tek alınacaktır. Şantiye olarak 16 iş programımız vardır. 1. sırada ArslanbeyliKapaklıdere mezrası vardı. Biraz çalışıldı olağan üstü bir durum oldu yarıda kalan bir işimiz bu, bu da devem edecek. Asmakaya Köyü Dersun, Mergan, Karatay mezrası var, girmedik daha oraya gireceğiz. Demirkapı Köyü Derindere mezrası yolu yapılacak o daha yapılmadı. Dilektepe Birik ve Liç mezrası var onu yaptık. ElmasırtıGumeavdon, Deremalondüzergahı yapıldı. Eşmetaş Köyü Kartal Mezrası yolu yapılmadı. Gençtavus’ta programda 2 km vardı, 9 km yol yapıldı. Hazarşah Köyü Yukarı Erdemli Mezrası sıkıntılardan dolayı duruyor.  Kırık Köyü Yürekli Mezra yolu yapılmadı.  Murat Köyü Dörtparmak mahalle yolu yapıldı. Mutluca Köyü Beşevler Mezrası yolu sıkıntıdan dolayı beklemede. Oymapınar Köyü Haliller Mezra yolu yapıldı. Sükyan köyü Akyürek, Karyağdı, Bestera Mezra yolu 5 km stabilize yol yapıldı. İş programında Şimşirpınar Köyü ve Çıkrıklı mezrasının yolu duruyor. YenibaşakBerbera mezra yolu yapıldı. Yenidal Aşağı Kolan yapıldı. İlçe özel idaresinin şantiyesinin 16 işinden 11’i yapıldı. 5 iş kaldı inşallah hava şartlarına göre bu 1,5 ya da 2 ay içinde bitireceğiz. Biz normalde 41 iş programa aldık. İl özel idaresi meclisinde bu 16’ya düşürüldü. Vali bey’e bu 41 iş için araçlar kiralayıp bitirmek için arz ettim. Bu imkân gerçekleşmedi. İşten anlayan teknik elemanlar bu 41 iş için 3-4 sene alır dediler. Bundan dolayı mecburen bu 16 işe düşürüldü. 16 işi sene sonu bitirirsek geriye 25 işimiz kalır. Bu 25 işi Şubat veya Mart’ta programa alacağız. Bunlar şantiyenin işiydi bunları burada noktalıyorum.” İfadelerini kullandı.

“UZAKTAN MERKEZE DOĞRU İŞLERİ BİTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Okumuş, “Bize KÖYDES’den yaklaşık 1 milyon 850 bin lira para geldi. Bu işleri Nisan ayında projelendirirken 21 içme suyu, 2. kat asfalt, 18 tane toplamda menfez bir defaya mahsus olmak üzere koruger boru 120 ve 130, kısacası içme suyu, 2. Kat asfalt, menfez ve koruger boru işlerimiz vardı. Korugeri aldık, 2. Kat asfaltları yaptık, bütün menfezler yapıldı. Dolayısıyla 4 parça işten üçü bitti, içme suyu kaldı. İçme suyu 3 gruptu; 2’si bitti ve en önemlisi 6 köydeki içme suyu ihaleye getirdik, müteahhitler yeterince kırıma gitmediler. Yüksek tutuyorlar fiyatı biz de vermiyoruz. Mesele bundan ibaret. 3. defa ihaleye gittik kırıma gitmediler. Biz istiyoruz ki devlette millette mağdur olmasın. İnşallah önümüzdeki hafta çözüme kavuşturacağız. 1 Kasım’dan 15 Aralık’a kadar kepçeyi kiraladık eksik kalan köyleri kırsaldan yani uzaktan merkeze doğru bitirmeye çalışacağız.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN