• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

MUHTARLARA “HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ

21 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
673 defa okundu.
MUHTARLARA “HERKES İÇİN KAYITLI İSTİHDAM” EĞİTİMİ

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi kapsamında Solhan’da hizmet veren mahalle ve köy muhtarları ile muhtar azalarına eğitim verildi.

Solhan Belediyesi tarafından yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi eğitim programları devam ediyor.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında Solhan’da hizmet veren mahalle ve köy muhtarları ile muhtar azalarına eğitim verildi.

Önceki hafta kamu ve özel kurum personellerine yönelik verilen eğitim, geçtiğimiz hafta muhtarlara yönelik olarak devam etti.

Solhan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim programına Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, Ak Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, mahalle ve köy muhtarları ile muhtar azaları katıldılar.

YILDIZ, PROJE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Programın açılışında konuşan Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, “Avrupa Birliği Türkiye uyum yasaları çerçevesinde desteklenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülen Kayıtlı İstihdamın Teşviki II hibe programına belediyemizce sunulan ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ adlı proje kabul edilmiş olup 1 Temmuz 2016 tarihinde sözleşme imzalanarak faaliyetlere başlanmıştır. Projemizin genel amacı; ilimizde ve özellikle ilçemizde kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi ve kayıt dışı istihdamın azaltılmasına katkı sağlanması, kayıtlı istihdamı teşvik etmeye yönelik bilincin geliştirilmesi ve farkındalık faaliyetlerinin arttırılması ile kayıt dışı istihdamın olumsuz etkileri konusunda bilinçlendirme çalışmaları eşliğinde duyarlılığın geliştirilmesidir. Böylece kayıt dışı ekonomiden kayıtlı ekonomiye geçişe katkıda bulunulması hedeflenmektedir. Projemizde birçok faaliyet ve etkinlik bulunmaktadır. Bu faaliyetlerinden biri de sektör bazında seminerler yapılmasıdır. Bu kapsamda; sanayi esnafı, muhtarlar, çiftçiler, serbest meslek sahipleri, şoförler ve benzeri gruplara yönelik 10 seminer verilecektir. Bu seminerlerin ilkini bugün düzenlenmiş bulunmaktayız. Bu seminerimizde projeye görevlendirilen Uzmanlar ve SSK merkez ilçe müdürlüğü tarafından kayıtlı istihdamın önemi ve uzun vadede karlılığı konusunda sizlere bilinçlendirme eğitimi sunacaklardır. Seminerimizin verimli olmasını umut eder katılımınızdan dolayı teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

KAYITLI İSTİHDAMIN KİŞİYE VE ÜLKEYE KAZANIMLARI AKTARILDI

Fırat Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü’nden Yrd. Doç Selim Gündüz ile aynı bölümden Yrd. Doç. Atilla Yücel tarafından verilen eğitimde Sosyal Güvenlik Kurumu Solhan Merkezi Müdürü Hikmet Baba da Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ilgili konularında bilgiler sundu.

Solhan Belediyesi tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II kapsamında yürütülen ‘Herkes İçin Kayıtlı İstihdam’ AB projesi faaliyetleri kapsamında yapılacak sektör bazında seminerlerin ilki muhtarlar ile yapıldı. Sanayi esnafı, muhtarlar, çiftçiler, serbest meslek sahipleri, şoförler vb. gruplara yönelik verilecek 10 seminerin ilkinde muhtarlara kayıtsız istihdamın bireylere ve ülkeye yansıtacağı sıkıntılar aktarılırken kayıtlı istihdamın kişi ve ülkeye kazanımları aktarıldı.

Muhtarların meslekteki sosyal hak ve sorumluluklarına da değinilen eğitimde, sosyal güvenlik kurumu ilgili konuları da aktarılarak bilgi paylaşımı sağlandı.

Proje kapsamında Saray Restaurantta katılımcılara yemek ikramı yapıldı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN