• Dolar Alış / Satış: 15.564 / 15.592
  • Euro Alış / Satış: 16.217 / 16.246
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:58
  • Öğle: 12:25
  • İkindi: 16:19
  • Akşam: 19:33
  • Yatsı: 21:17

MÜFTÜ ATEŞ, ONURUNA YEMEK VERİLDİ

25 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
959 defa okundu.
MÜFTÜ ATEŞ, ONURUNA YEMEK VERİLDİ

Solhan’da 3 yılı aşkın bir süre Solhan’da görev yapan Solhan İlçe Müftüsü Sırrı Fuat Ateş’in tayının Karaman’a çıkmasından dolayı Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş tarafından Ateş, onuruna yemek verildi.

2013 yılı Kasım ayında Solhan’da göreve başlayan ve ilçede hizmet ettiği 3 yılı aşkın süreden sonra memleketi Karaman’a tayını çıkan Solhan Müftüsü Sırrı Fuat Ateş, Solhan’dan ayrıldı. Tayını çıkan Müftü Ateş onuruna Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, tarafından yemek verildi.

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü Çarşı Restaurant’ta verilen onur yemeğine, Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, Solhan Belediye Başkanı Abdulhakim Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Güler, Solhan Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Can Küçükkaraca, Arakonak Belediye Başkanı Mustafa Döner, AK Parti İlçe Başkanı Nihat Doğu, Kurum Amirleri ve Diyanet Personelleri ile Mahalle Muhtarları katıldı.

Müftü Ateş’in verilen onur yemeğinde Türk Kızılayı Solhan Şubesi Başkanı Eşref Canlı, Müftü Ateş’e hediye takdim etti.

İlçe Emniyet Müdürü Hasan Soydaş, Karaman’da da Müftü Ateş ile görev yaptığını ve kendisinden çok memnun olduğunu aktardıktan sonra Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, kısa bir konuşma yaptı.

Kaymakam Okumuş, “Bu organizasyonu yapan arkadaşlardan, emeği geçenlerden Allah razı olsun, teşekkür ediyorum. Fikir planında bize destek veren arkadaşlardan emeği geçen arkadaşlardan Allah razı olsun, memnun oldum, teşekkür ederim.Özellikle katılımınız dolayısıyla ilçe müdürlerimiz, ilçenin ileri gelenleri, imamlarımız müftümüz memleketine tayin oluyor. Özellikle gidilmesi gereken ilçelerden bir tanesi, gerçekten bir hadise olmuşsa mutlaka bir hayır vardır. Zaten aileleri Karaman’da, İlim irfan adamı, kendisini ilme vermiş iletişime açık, idareciliği, yetkin pişkin hayat tecrübesi yerinde, alim, arif bir hocamız. Allah razı olsun. Memuriyet 3 yıl, 5 yıl konup göçüyor. Göçmen kuşları gibi geçiyor. Daha önemlisi daha güzeli hoş bir seda bırakmaktır. Biz müftümüzün en azından Solhan’da, ilçemizde buralarda, bu bölgede hoş bir seda bıraktığına inanıyoruz. Kanaatimiz o doğrultudadır. Biz devletin memurları olarak özellikle biz aslında ben şahsen kanaati acizanem; müftülük bir memuriyet filan değildir. İdarecilikte değildir. Bunlara ek olarak toplumun lideridir, kanaat önderidir, önemli şahsiyettir. Atanmış kanaat önderi diyebiliriz. Normalde burada kanaat önderleri, seydalar olur, aşiret reisleri olur, ileri gelenler olur. 5-6 dönem belediye başkanlığı yapmış olanlar kanaat önderleri olur ama hocam da kanaat önderliği rütbesinde mesafesinde bir şahsiyettir. Ben kurumum ve şahsım adına da hakkımı helal ediyorum müftümüzün de inşallah sizin huzurunuzda nezaretinde ve şahadetinizde inşallah bizlere haklarını helal etmesini rica ediyorum. Allah razı olsun, Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin. Daha ali, daha yüksek, daha seveceğiniz tayinler görürsünüz. Daha büyük, daha geniş kalabalıklara ilme ve irfana aç ve susuz olan toplumlara kitlelere ulaşır, onlara hitap etme şansına erişirsiniz. Ben bu anlamda tayininizin kanaatimce belki zahiren öyle gözükmese de hayırlı olduğunu düşünüyorum, Hayırlı olsun, Allah pişman etmesin, teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

“SOLHAN, HAYATIM BOYUNCA MİNNETLE ANACAĞIM VE MİNNETLE KALDIĞIM BİR İLÇEDİR”

Onuruna verilen yemekte konuşan Müftü Ateş, “İşin en zor kısmı vedalaşmaktır. Allah razı olsun gerek Sayın kaymakamımız, gerek emniyet müdürümüz belki hak etmediğimiz taltiflerde bulundular. Kendilerinden Allah razı olsun. Belki söylenecek çok şey var ama inanın bir yerlerde düğümleniyor. Ben Cumada vaazda da anlattım Solhan’a geldiğim ilk gün ben Solhan’dan alacağımı almıştım. Solhan’la ilgili öğreneceğimi öğrenmiştim. 3 yıl boyunca ve şu an itibariyle hislerimde yanılmadığımı anladım. Çeşitli kurumlarla, vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla biraz da mesleğimiz gereği iç içe olduğumuz zamanlar oldu. Bütün mesai arkadaşlarımdan, ben memnunum. Allah kendilerinden memnun kalsın, razı olsun. Solhan, hayatım boyunca minnetle anacağım ve minnetle kaldığım bir ilçedir ve Solhan’ın insanları olarak sizlerde aynı şekilde… İnsan kuş misali bir o daldan bir o dala konar. İnsan dünyaya gitmek için gelir ve gelen gider. Bizim de yiyecek ekmeğimiz, içecek suyumuz bu kadar. Rabbim cümlemize hayırlı olanları nasip etsin. Nasip ettiklerini hayırlı kılsın. Tek cümleyle Hakkınızı helal edin. Hakikaten söyleyecek pek çok şey var ama o duygu beni biraz düğümlüyor. Solhan’dan Solhanlılardan, gerek önceki Kaymakamımız gerek şu anki Kaymakamımız olsun ben çok memnunum birlikte çalışmaktan. Kısacası güzel insanlar Allah gönlünüze göre versin, Allah sizleri sevsin, Allah sizi sevdirsin, Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN