• Dolar Alış / Satış: 9.199 / 9.216
  • Euro Alış / Satış: 10.679 / 10.698
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:21
  • Öğle: 12:14
  • İkindi: 15:21
  • Akşam: 17:47
  • Yatsı: 19:13

MUCUR TEHLİKE SAÇIYOR

15 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1008 defa okundu.
MUCUR TEHLİKE SAÇIYOR

Geçtiğimiz günlerde Solhan Bingöl karayolunda asfalt kaplama çalışmalarında mucurun tehlike saçtığını ve bundan dolayı mağduriyetlerin yaşandığını belirten vatandaşlar, Yenibaşak yolunda da çalışmaların devam ettiğini ve mucurun tehlike saçtığını belirttiler.
Solhan Bingöl karayolunda asfalt kaplama çalışmaları yapıldı. Yolun önemli bir kısmında yapılan çalışmalarda mucurun tehlike saçtığını belirten sürücüler, hizmet yapılması hususunda devlet imkan sunuyor ancak kurumlar aynı hassasiyeti göstermiyor” ifadelerini kullandılar.

Solhan Bingöl karayolunda yolda yapılan asfalt kaplaması çalışmalarında mucurun kimi zaman tozlu olması ve bazen de zamanında süpürülmemesinin tehlikeye neden olduğunu belirten sürücüler şimdi de aynı sorunun Yenibaşak grup köy yolunda yaşandığını belirtti.

Sürücüler, “Solhan-Bingöl yolu asfalt kaplama çalışmalarından sonra şimdi de Yenibaşak Grup Köy yolunda asfalt kaplaması çalışmaları yapılmaktadır. Çukurlaşan yollarda bazı mevkilerde çukurlar doldurulup asfalt kaplaması yapılırken kimi yerlerde ise direk çukurların içine mucur dökülmek sureti ile çalışmalar yapıldı. Bu çukurlarda biriken mucur sıkışma anında da sıkışmayıp öylece kalıyor. Bazen mucur tozlu olduğu için altta serilen malzemeyi tutmayıp dağılıyor. Bu durumda sıkışma sonrası kalan mucur araçların geçişinde hem aracın kaptırılıp kaza yapmasına neden oluyor hem de tekelden fırlayıp başka bir aracın camını kırabiliyor. Çalışmalarda mucurun tozsuz olmasına ve fazla mucurun bir yere dökülmesine mani olunursa sorun büyük ölçüde çözülür. Geriye kalan sorun da mucur sıkıştırma işleminin tamamlanmasından donra süpürge ile yolun temizlenmesi ile çözülebilmektedir. Yetkililerin soruna duyarlı olması ve aynı sorunların bir daha yaşanamamasını diliyoruz” şeklinde konuştular.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN