• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

MOBİLYA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ ELAZIĞ´DA

3 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2443 defa okundu.
MOBİLYA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ ELAZIĞ´DA

Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğrenci ve öğretmenleri Elazığ’da faaliyet gösteren Samet Mobilya işletmesini gezip mesleki bilgiler ve alanla ilgili farklı ekipmanları tanıma imkanı yakaladılar.

Solhan Öğretmen Hüseyin Artunç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğrenci ve öğretmenleri, 2018-2019 yılı Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı Öz Değerlendirme kapsamında Elazığ’da faaliyet gösteren Samet Mobilya işletmesini gezdiler.

Geziye; Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Onur Çelik, Atölye Şefi Muzaffer Duman, Okul Şöförü Nimet Özdağ ve bölüm öğrencileri katıldı.

Mobilya işletmesi gezisi ile ilgili değerlendirmede bulunan Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alan Şefi Onur Çelik; “Biz özel sektöre kalifiye eleman yetiştirme amacıyla faaliyet gösteren bir bölüm olarak öğrencilerimizin mobilya sektörünü yakından takip etmesini istiyoruz. Bu bağlamda işi sadece öğrencinin insiyatifine bırakmadan, öğretmenleri ve okul olarak biz de onlara çeşitli olanakları sağlamak durumundayız. Bu düşünceyle hem işletme kapasitesi ve üretim hacmi açısından büyük ölçekli bir işletme olması hem de işyeri sahibi Sayın Mehmet Özeren Bey’in ilgi ve alakaları sebebiyle Samet Mobilya’yı ziyaret etmeyi uygun bulduk.” ifadelerini kullanırken Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Atölye Şefi Muzaffer Duman ise şunları aktardı: “Gezi ile ilgili esas amacımız öğrencilerimizin özel sektörü tanıması, üretim kısmındaki işleyişi yerinde görmesi, artık yaygın şekilde kullanılan Computer Numerical Control (CNC) yani bilgisayarla kontrol edilen üretim makinelerini ve çalışma şekillerini yakından görme imkânı bulmalarını sağlamaktır. Bu doğrultuda gezinin çok faydalı olduğunu görmekteyiz. Ayrıca diğer taraftan da öğrencilerimize bir nevi sosyal aktivite imkânı sağlamış olduk. Bunun olumlu katkı sağlayacağını düşünmekteyiz.”

“GEZİ İLE BÖLÜME İLGİM ARTTI”

Yapılan gezi ile ilgili düşüncelerini paylaşan 11/C Sınıfı öğrencilerinden Ömer Arlı; “Bölüm öğretmenlerimizle birlikte Elazığ Organize Sanayideki Samet Mobilya üretim fabrikası gezimiz mesleki olarak beni çok etkiledi. Öğrenciler olarak hayatımızda görmediğimiz makineleri orada ilk defa gördük. Mobilya fabrikasını gezdiğimizde oradaki ustaların yaptığı işler ve fabrika beni çok etkiledi. Yapmış olduğumuz gezide bölüme ve okulumuza olan ilgim daha da çok arttı. Mezun oldukta sonra mesleğimi icra etmemde bana yol gösterici bir gezi oldu. Harput kalesine yapmış olduğumuz gezide tarihi mekânları görmemizde bizleri çok mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Geziye katılan öğretmenler; “öğrencilerimiz için çok faydalı olan bu gezinin düzenlenmesinde maddi ve manevi olarak bizden desteğini esirgemeyen; Okul Müdürümüz Yusuf Başaran’a, Samet Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özeren’e teşekkürlerimizi sunarız.” dediler.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN