• Dolar Alış / Satış: 13.774 / 13.799
  • Euro Alış / Satış: 15.55 / 15.578
  • BINGOL:
  • Güneş: 7:14
  • Öğle: 12:20
  • İkindi: 14:48
  • Akşam: 17:04
  • Yatsı: 18:36

MİNİK ÖĞRENCİLER’İN YILSONU HEYECANI

8 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1216 defa okundu.
MİNİK ÖĞRENCİLER’İN YILSONU HEYECANI

Solhan’da 2014-2015 eğitim öğretim yılı yılsonu gösterileri geçtiğimiz hafta da devam etti. Yeşilova Anaokulu öğrencilerinin haftalar süren emek ve çabaları sonucu ortaya çıkan sosyal, kültürel aktiviteleri sundukları yılsonu etkinliği programı düzenlendi.

 Miniklerin toplum önünde kendini ifade edebilme, kendilerine olan güvenlerini artırma, kültürlerini tanıma ve sergileme, büyüklerinde arşivlerinde tatlı anılarının olduğu bir gün yaşatmak için Yeşilova Anaokulu öğrencilerinin hazırladıkları program renkli görüntülere sahne oldu.

2014-2015 eğitim öğretim yılı yılsonu gösterileri geçtiğimiz hafta da devam etti. Yeşilova Anaokulu öğrencilerinin haftalar süren emek ve çabaları sonucu ortaya çıkan sosyal, kültürel aktiviteleri sundukları yılsonu etkinliği programı düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ile Şube Müdürü Savaş Demirel ve öğrenci velileri katıldı.

İstiklal marşının okunması ile başlayan program Arılar Sınıfı öğrencilerinden Eren Kıyıcı’nın İstiklal Marşı’nın iki kıtasını ezbere okuması ve ardından 5 yaş Kelebekler Sınıfı öğrencilerinin ‘Bom Bom Bale’ dans gösterisi ile devam etti.

4 Yaş Uğur Böcekleri sınıfı öğrencilerinin ‘Şirinler Dansı’ gösterisi ile devam eden programda;  5 yaş Kelebekler Sınıfı öğrencileri “Ağaçkakan’ şarkısını seslendirdiler.

5 Yaş Arılar Sınıfı öğrencilerinin ‘Ateş Böceği’ dans gösterisi ile devam eden programda; 5 yaş Kuzucuklar Sınıfı öğrencileri ‘Helvacı’ dansı gösterisi, 5 yaş Kelebekler Sınıfı öğrencileri ‘Üsküdar’a Giderken’ gösterisi, 5 Yaş Arılar Sınıfı öğrencileri ‘Tık Dedi Kapı’ playback gösterisi sergilenirken 5 yaş Kuzucuklar Sınıfı öğrencilerinden Başak Çakar, ‘Farecik’ şarkısını seslendirdi.

2014-2015 eğitim öğretim yılında anaokulunda okuyup 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilkokula gidecek öğrencilere mezuniyet belgesi öğretmenleri tarafından verildi.

Gerek anaokulları arasında ve gerekse okulda yapılan etkinliklerde dereceye giren öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ile Şube Müdürü Savaş Demirel tarafından hediyeleri verildi.

Öğrencilere hediyelerini veren Aktaş, “iki yıl geçmişi olan bu okulumuzun bu yıl hazırladıkları bu sergiyi takdir ile karşılıyorum. Bu etkinlikte emeği geçen okul müdürümüz, öğretmenlerimiz ve siz velilerimizi tebrik ediyorum. Bu etkinlikleri devam ettirelim. Öyle görülüyor ki velilerimiz; öğrencilerimizin bu etkinliklere hazırlanmasında büyük emek verip masraf etmişler. Değer buna. Yavrularımız bizim her şeyimizdir. Onları varis olarak bırakıyoruz. Bu sınıflarda böyle emek verirsek ilkokul, ortaokul, lise ve belki de üniversitede onlar için büyük bir anı olur. Bu duyarlılıklardan dolayı sevgili öğrencilerimin gözlerinden öpüyorum.  Velilerimizi de tebrik ediyor, taktir ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Yapılan programın sona ermesi ile öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları çalışmaların sergisi gezildi. Sergiyi gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş ve Şube Müdürü Savaş Demirel ile öğrenci velileri yapılan çalışmaları çok beğendiklerini dile getirip öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederken başarıların devamını dilediler.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN