• Dolar Alış / Satış: 8.385 / 8.4
  • Euro Alış / Satış: 9.968 / 9.986
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:13
  • Öğle: 12:35
  • İkindi: 16:27
  • Akşam: 19:36
  • Yatsı: 21:17

MİNİK ÖĞRENCİLER’DEN YILSONU COŞKUSU

1 Haziran 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1409 defa okundu.
MİNİK ÖĞRENCİLER’DEN YILSONU COŞKUSU

Çocuklarımızın toplum önünde kendini ifade edebilme, kendilerine olan güvenlerini artırma, kültürlerini tanıma ve sergileme, büyüklerinde arşivlerinde tatlı anılarının olduğu bir gün yaşatmak için Yüzenada Anaokulu öğrencilerinin hazırladıkları program renkli görüntülere sahne oldu.

 Solhan’da 2014-2015 eğitim öğretim yılı yılsonu gösterileri başladı. Yüzenada Anaokulu öğrencilerinin haftalar süren emek ve çabaları sonucu ortaya çıkan sosyal, kültürel aktiviteleri sundukları yılsonu etkinliği programı düzenlendi.

Düzenlenen programa Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, Solhan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aktaş, kurum amirleri, okul idarecileri ile öğrenci velileri katıldı.

Düzenlenen yılsonu etkinlik programında mezuniyet coşkusunun yanı sıra miniklerin sene boyunca yaptıkları el işi faaliyetleri ve resimlerden oluşan bir sergi de katılımcıların beğenisine sunuldu.

İstiklal Marşının okunuşuyla başlayan program daha sonra anasınıfı öğrencilerinin Slayt gösterimi, “Çayda Çıra”, “Vay Halime”, “Annem”, “Dik Dur”, “Tık Dedi Kapı”, “Onuncu Yıl Nutku” “Halk Oyunu” gösterileri ile diğer sunumlar katılımcılar tarafından büyük alkış topladı. Öğrenciler, müzik eşliğinde sundukları gösterilerde; sevgi, saygı, kardeşlik, barış ve mutluluk mesajları verdi.

EMEKLERİ SERGİLENDİ

Okul öncesi öğrencilerin yıl içinde yaptığı çeşitli çalışmalar sergilendi. Yüzenada Anaokulu öğrencilerinin hazırladıkları gösterileri sunmasının akabinde katılımcılar öğrencilerin hazırladıkları sergiye katıldılar. Bir birinden farklı çalışmaların sergilendiği sergiyi dolaşan Solhan Kaymakamı Şeref Aydın, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN