• Dolar Alış / Satış: 9.481 / 9.498
  • Euro Alış / Satış: 10.998 / 11.018
  • BINGOL:
  • Güneş: 6:32
  • Öğle: 12:13
  • İkindi: 15:10
  • Akşam: 17:32
  • Yatsı: 18:59

MİNARELER TAMAMLANDI

22 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1337 defa okundu.
MİNARELER TAMAMLANDI

Boğlan Mahallesi’nde bulunan cami minarelerinin yapımından sonra Solhan Ulu Camii minareleri de yapıldı. Önümüzdeki günlerde yapımına başlanması beklenen barakalar camii minareleri için de temelin atıldığı öğrenilirken minare yapımı için vatandaşların katkısına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Geçmiş yıllarda iki-üç cami dışında ilçede bulunan camilerde minare bulunmayan Solhan ilçesinde son yıllarda bu alanda da hareketlilik başlandı. Geçtiğimiz yıllarda yapılan Selahattin Eyyübi Camii inşaatının bitimi ile minare yapımı da gerçekleşti. Diyanet Vakfı Solhan Şubesi ve Hayırsever vatandaşların desteği ile yapımı tamamlanan minarelerin görsellik olarak ilgi çekmesi ile vatandaşların özellikle yıllar önce yapılmasına rağmen minare yapılmayan ulucamiye minare yapılması ile ilgili talepleri yoğunluk kazandı.

Selahattin Eyyübi Cami minare yapımından sonra Boğlan Mahallesi’nde bulunan Boğlan Cami minare yapımı gündeme geldi. Cami cemaati ve mahalle sakinleri ile hayırseverlerin desteği ile bu minare de kısa sürede tamamlandıktan sonra Solhan Ulucami minare yapımına başlandı. Ramazan ayı öncesinde başlayan çalışmaya oruç dolayısı ile ara verildi. Bayram sonrasında devam eden minare yapımı, geçtiğimiz hafta tamamlandı. Minare yapımında Diyanet Vakfı Solhan şubesinin yanında bazı hayırsever vatandaşların da desteğinin olduğu öğrenilirken minare yapımında çalışan işçi alacaklarının henüz bitmediği ve hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. Ayrıca Yeşilova Mahallesi’nde bulunan Barakalar cami minaresi yapımı için de temelin atıldığı ve yakın zamanda minare yapımına başlanacağı öğrenildi.

Minare yapımında Diyanet Vakfı dışında vatandaşların da katkı sunduğunu ve bundan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirip hayırseverlere teşekkür eden ilçe müftüsü Sırrı Fuat Ateş, ulucami minare borcunun ödenmesi ve barakalar cami minare yapımı için de hayırseverlerden destek beklediklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN