• Dolar Alış / Satış: 16.267 / 16.296
  • Euro Alış / Satış: 17.366 / 17.397
  • BINGOL:
  • Güneş: 4:51
  • Öğle: 12:26
  • İkindi: 16:21
  • Akşam: 19:40
  • Yatsı: 21:28

‘MİLLİ İÇECEK HOŞAF’ YAYGINLAŞTIRILACAK

6 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
914 defa okundu.
‘MİLLİ İÇECEK HOŞAF’ YAYGINLAŞTIRILACAK

Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Bingöl Ziraat Odası Başkanlığı tarafından yerli ve milli içeceklerin yaygınlaştırılması için farkındalık oluşturulması amacıyla hoşaf ikramında bulunuldu.

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bingöl Ziraat Odası Başkanlığı tarafından müşterek olarak, gazlı içeceklere alternatif olarak yerli ve milli içeceklerin yaygınlaştırılması için farkındalık oluşturmak amacıyla 300 litre karışık meyve hoşafı, Bingöl Merkez Genç Caddesi saat kulesi önünde Cuma namazı çıkışı Bingöl halkına ikram edildi.

Köylerden toplanan yerli erik, elma, kayısı, şeftali, vişne ve üzümlerden elde edilen karışık meyve hoşafına Bingöl halkı yoğun ilgi gösterdi. Yaklaşık 1800 bardak hoşaf dağıtıldı. Bingöllü vatandaşlar bu tür etkinliklerin devam ettirilmesini istediklerini dile getirirken Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır ve Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaaslan yaptıkları açıklamalarda; hoşafın mineral ve vitamin açısında yaş meyveye oranla on kat daha zengin olduğunu, yazın serinletici, kışın ise içerisinde barındırdığı zengin vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirici bir özelliğe sahip olduğunu, yaş meyvenin yanında meyve kurusundan da üretilebildiğini, bu nedenle her mevsim rahatlıkla evimizde hazırlayabileceğimiz, doğal ve sağlıklı bir içecek olduğunu, bu tür organizasyonlarla yerli ve milli içeceklerimizin kullanımının yaygınlaştırılacağını belirterek, gıda işletmelerinin de ziyaret edileceği ve yerli içeceklerin (köy ayranı, hoşaf vb.) menülerinde bulundurmalarını tavsiye edeceklerini bildirdiler.

Haber: Fuat Kaya

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN