• Dolar Alış / Satış: 8.568 / 8.583
  • Euro Alış / Satış: 10.092 / 10.11
  • BINGOL:
  • Güneş: 5:55
  • Öğle: 12:23
  • İkindi: 15:52
  • Akşam: 18:30
  • Yatsı: 19:57

“MİLLETİN VİCDANINDA KARŞILIK BULACAK”

29 Mart 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1389 defa okundu.
“MİLLETİN VİCDANINDA KARŞILIK BULACAK”

Bütün partilerin, milleti, ülkemizin geleceğini ve bağımsızlığını düşünen, buna değer veren herkesin bu durum karşısında net bir tavır ortaya koyması gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz, bunların hukuk karşısında gerekli cevabı bulacağına inandığını belirterek; “Milletin vicdanında da çok ciddi bir şekilde karşılık bulacak hadisedir.”

 Devlet Zirvesi’nin Milli Güvenlik toplantısında konuştuğu iddia edilen ‘Suriye Stratejik Planları’na ilişkin ses kayıtlarının internete düşmesi Türkiye’de bomba etkisi yarattı. Devlet zirvesi ve kamuoyunca ‘Devlete ve Milli bütünlüğe ihanet’ olarak değerlendirilen dinlemelerle ilgili bir açıklama da Bakan Yılmaz’dan geldi. Bakan Yılmaz, tüm siyasi partileri, topyekûn mücadeleye davet etti.

Bingöl`de temaslarını sürdüren Kalkınma Bakanı Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Dik, Çeltiksuyu ve Gözeler köylerini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

Köy ziyaretlerinin ardından Solhan ilçesine geçen Yılmaz, burada dinleme işini yapanların en kısa sürede hukuk karşında hesap vereceğini, bu işin arkasında duran yapıların da kamu vicdanında mahkum olacağını söyledi.

BELLİ BÖLÜMLER MONTAJLANDI!

Güvenlik toplantısıyla ilgili dinlemelerin, belli bölümlerinin montajlanarak, tahrif edilerek aktarıldığını, milli güvenliği birebir ilgilendiren bir konu olduğunu vurgulayan Yılmaz, son dönemlerde hem insanların bireysel özgürlükleri ve mahremiyetine hem de milli güvenliğe dönük bu tür hadiselerin gerçekleştiğini anlattı.

Bunların hukuk karşısında gerekli cevabı bulacağına inandığını dile getiren Yılmaz, milletin vicdanında çok ciddi bir şekilde karşılık bulacak hadise olduğunu belirtti.

ARTIK İŞ ŞİRAZESİNDEN ÇIKTI

Ülkenin Milli güvenliğinin korunması topyekûn mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Bakan Yılmaz: "Artık iş şirazesinden çıktı. Biz gerek bireysel özgürlüklerimizi gerekse ülkemizin birliğini ve bağımsızlığını, milli güvenliğini korumak açısından bu tür hadiselere karşı çok ciddi bir mücadele vermek durumundayız. Gerçekten bunlar artık ülkemizin çok ciddi bir şekilde mücadele etmesi gereken hususlar olarak karşımızda duruyor. Topyekûn bir mücadele olmak durumunda. Bütün partilerin, aslında bu ülkeyi, milleti, ülkemizin geleceğini, bağımsızlığını düşünen ve buna değer veren her kesimin hangi siyasi görüşten olursa olsun bu tür hadiseler karşısında net bir tavır ortaya koyması lazım" şeklinde konuştu.

Yılmaz, belli bir hukuki sürecin başladığını, bunu gerçekleştirenlerin biran önce tespit edilip yargı karşısında hesap vermesini umut ettiğini vurgulayarak, bunun arkasında duran yapıların da milletin vicdanında mahkûm edileceğine inandığını sözlerine ekledi.

SAADET’TEN İSTİFA EDENLER AK PARTİYE KATILDI

Partisince Solhan ilçesinin Cumhuriyet Caddesinde düzenlenen mitinge katılan Bakan Yılmaz, Saadet Partisi ilçe yönetiminden istifa eden 22 kişiye rozetlerini taktı.

Burada halka hitap eden Yılmaz, 30 Mart’a seçim sandıklarının patlayacağını ve Solhan’da yeni bir dönemin başlayacağını söyleyerek, ilk defa önemli bir seçime hazırlandıklarını belirti.

30 Mart seçimleri son günlere, son viraja girdiklerini kaydeden Yılmaz: “Allah’ın izniyle 30 Mart’a seçim sandıkları patlayacak. Solhan’da yeni bir dönem başlayacak. Değerli kardeşlerim 30 Mart’a önemli bir seçime gidiyoruz. İlk defa önemli bir seçime hazırlanıyoruz. Türkiye’nin kaderinin belirleneceği, Türkiye’nin nasıl şekilleneceği bir seçime gidiyoruz. Son günlere, son viraja girmiş durumdayız. AK Parti demek, Solhan demek, Solhan demek, Ak Parti demek. 2007 seçimlerinde Türkiye genelinde AK Partiye en fazla oyu veren ilçe Solhan oldu. Solhan bu seçimde de diğer ilçelerle yarışacak. Ben inanıyorum ki Solhan ilçesi, bu seçimde de rekor kıracak ve rekoru kimseye bırakmayacak. Değerli kardeşlerim hizmet AK Partinin işidir. AK Parti laf partisi değil, AK Parti slogan partisi değil, AK Parti hizmet partisidir. Solhan’a hizmet etmeye devam edeceğiz, Bingöl’e hizmet etmeye devam edeceğiz, Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“10 YILDAKI HIZMETLERI GEÇMIŞIN KAMBURU SIRTIMIZDAYKEN YAPTIK”

“10 yıldaki hizmetleri geçmişin kamburu sırtımızdayken yaptık” diyen Yılmaz, eskiden faizlere giden paraların şimdi millete hizmet olarak gittiğini belirti.

Yılmaz, şöyle devam etti: “Değerli kardeşlerim Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Artık bu seçimler, yerel seçimlerin çok ötesine geçti. Adeta bir referandum haline geldi. Bu seçimlerde şunun kararını vereceğiz; başbakandan mı yanayız, başbakana saldıranlardan mı yanayız? Türkiye’nin istikrarından mı yanayız, yoksa Türkiye’nin istikrarını bozanlardan mı yanayız? Çözümden mi yanayız, kavgadan mı yanayız? Allah’ın izniyle Türkiye çözüm süreciyle birlikte büyümeye devam edecek, demokrasisini daha ileriye götürecek, ekonomisini daha ileriye götürecek. Bakın biz bu son 10 yıldaki hizmetleri geçmişin kamburu sırtımızdayken yaptık. Şimdi ekonomimiz çok daha büyük, şimdi bütçemiz çok daha geniş. Eskiden faize giden paralar, şimdi millete hizmet olarak gidiyor, hastanelere gidiyor, okullara gidiyor, yollara gidiyor. Önümüzdeki 10 yıl, yeni bir atılım dönemi yapacağız, yeniden Türkiye’yi sıçratacağız. İşte bunu görenler, engel olmaya çalışıyorlar, Türkiye’ye çelme takmaya çalışıyorlar. Allah’ın izniyle Solhan onlara dur diyecek. Bu tuzakları hep birlikte bozacağız inşallah.”

“SOLHAN ÇOK DAHA FAZLA HİZMET GÖRECEK”

2023 vizyonuyla Türkiye’yi büyütmeye devam edeceklerini anlatan Yılmaz, “AK Parti Türkiye’yi 10 yılda nasıl farklı bir noktaya taşıdıysa, 230 milyar dolarlık ekonomiyi 820 milyar dolara çıkardıysa, 36 milyar dolarlık ihracatı 152 milyar dolara çıkardıysa, önümüzdeki yıllarda da 2023 vizyonumuzla Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Ekonomimiz 2 trilyon doları aşacak inşallah. Kişi başına gelirimiz 25 bin dolara ulaşacak inşallah. İhracatımız 500 milyar dolar olacak ve işte o zaman Türkiye bugünkünden çok daha fazla hizmet görecek, Solhan çok daha fazla hizmet görecek. Filistin’den Somali’ye, Sudan’dan Afganistan’a, tüm dünyaya, tüm mazlumlara el uzatmaya devam edeceğiz”

TAŞ: “AK PARTİNİN SIRRI HİZMETTİR”

Bakan Yılmaz’dan sonra bir konuşma yapan AK Parti Bingöl Milletvekili Eşref Taş, Ak Parti iktidarının sırrını arayanların, milletin gücünü hesaba katmadıkları için her defasında yanlış sonuçlara ulaştığını söyledi.

Ak Parti iktidarında millete hizmet anlayışının hangi merhaleye ulaştığını anlamak için 12 yıl öncesini hatırlanması gerektiğini ifade eden Taş: “Sağlık alanında, sosyal yardımlarda, ulaşımda, konutta, eğitimde geçmişle kıyaslanamayacak bir noktadayız. Bingöl’e üniversite ve hava yolu yıldızlar kadar uzaktı. Şimdi gerçek oldu. Evde bakım hizmeti denilince ancak zenginlerin paraları ile tuttuğu hemşire veya bakıcıları anlıyorduk. Şimdi hiçbir sosyal güvencesi olmayan bir insan bile bu hizmeti alabiliyor” dedi. 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN